bitka u hnl-u

Gorica upisala važne bodove za Europu i ostavila Istru na zadnjem mjestu

Gorica se ovom pobjedom učvrstila na trećem mjestu sa četiri boda više od Rijeke.

U susretu 32. kola Prve HNL Gorica je u Puli pobijedila Istru 1961 sa 2:0 osvojivši važne bodove u borbi za Europu.

Golove za Goricu zabili su Špikić (42) i Mitrović (90+4), a dodajmo kako je domaćin od 79. minute igrao bez isključenog Hujbera.

Za oba sastava bila je to iznimno važna utakmica. Istri su trebali bodovi za bijeg sa začelja ljestvice u borbi s Varaždinom i Lokomotivom za ostanak u prvoj ligi, dok su Gorici trebali bodovi kako bi ostala u igri za plasman u Europu. Na koncu slavili su gosti.

gol expired VIDEO Ovaj klinac je hit u kaosu: Popeo se na mrežu gola Uniteda i žestoko se razbio divider

Prvu priliku na utakmici imao je domaćin, Taichi Hara je u 14. minuti bio u izglednoj prilici, ali je pucao pored gola. Četiri minute kasnije japanski napadač je ponovo bio u prilici, ali nije dobro zahvatio loptu.

Gorica se probudila nakon pola sata igre i u samoj završnici prvog dijela gosti su stigli i do vodstva. Hamad je ubacio s lijeve strane, a Špikić na drugoj vratnici zabio za 1-0.

U 53. minuti istra je zabila za 1:1, no pogodak je poništen jer je Hara bio u zaleđu. Samo dvije minute kasnije uzvratila je Gorica, no Lučić je obranio udarac Babecu.

U nove problema domaćin je došao u 79. minuti kada je Hujber zbog drugog žutog morao napustiti teren.

gol expired VIDEO Odgođen derbi Uniteda i Redsa: Navijači razbili TV kamere zbog ulaska u Superligu divider

Dvije minute kasnije Gorica je mogla sve riješiti. Dvorneković je izašao jedan na jedan ispred Lučića, no vratar Istre je sjajno reagirao. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Mitrović je zabio za 2:0 otklonivši sve dvojbe oko pitanja pobjednika.

Večeras se još sastaju Osijek i Varaždin.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 74 boda, Osijek ima 67, a Gorca je treća sa 56 bodova. Rijeka na četvrtom mjestu ima 52, a Hajduk je peti sa 47 bodova.

Istra je na začelju sa 25 bodova, jedim bodom manje od Lokomotive i Varaždina.