tek mu je 19 godina

Agüero je ''prošlost'': Nova zvijezda spasila Pepa u sudačkoj nadoknadi

U susretu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City pobijedio je Swansea City s 2-1.

Pobjednički pogodak za City postigao je Gabriel Jesus u drugoj minuti sudačke nadoknade. Mladi 19-godišnji Brazilac zabio je i prvi gol na utakmici u 11. minuti, a rezultat je izjednačio Islanđanin Gylfi Sigurdsson u 81. minuti.

Jesus je označen jednim od najvećih talenata brazilskog nogometa, a među 'Građane' je stigao ove zime iz Palmeirasa za 30 milijuna eura odštete. Prošle sezone je u 30 nastupa zabio 19 golova, dok je u mlađim uzrastima u 48 susreta postigao 54 gola. Mladi napadač je Neymarov prijatelj i Barcelonina zvijezda pokušala ga je nagovoriti da preseli na Camp Nou. Međutim, City je bio brži.

Otkako je stigao na 'Otok', Jesus je u dva nastupa zabio tri gola.

Ovom pobjedom City je skočio na treće mjesto Premierlige s 49 bodova. U vodstvu je Chelsea s 59 bodova, a na drugom mjestu je Tottenham s 50 bodova. Arsenal je na četvrtom mjestu s 47, a slijedi Liverpool s 46 bodova.

Swansea City je ostao na 17. mjestu s 21 bodom, jednim bodom više od zone ispadanja.