Važna pobjeda Nike Kovača

West Ham s Vlašićem sredio Genk i juri prema prvom mjestu u Dinamovoj skupini

U trećem kolu skupine H Europske lige West Ham je u Londonu lakoćom svladao belgijski Genk.

U susretu 3. kola H skupine Europske lige West Ham United je u Londonu pobijedio Genk sa 3:0 upisavši i treću pobjedu.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Craiga Dawsona. Aaron Cresswell je ubacio iz kornera, a Dawson zabio za 1:0. Korak bliže novoj pobjedi Čekićari su stigli u 57. minuti nakon još jednog kornera i nove Cresswellove asistencije. No, ovoga puta zabio je Issa Diop. Samo dvije minute kasnije priča je bila završena. Jarrod Bowen je lijepo pogodio za vodstvo 3:0.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić igrao je za londonski sastav do 83. minute.

U četvrtom kolu, koje je na rasporedu 4. studenog igrat će isti suparnici, no zamijenit će domaćinstva. Dinamo će na Maksimiru ugostiti Rapid, dok će Genk na Luminus Areni dočekati West Ham.

Podsjetimo, iz svake od osam skupina pobjednik će se izravno plasirati u osminu finala, dok će drugoplasirani klub u poretku razigravati za osminu finala s trećeplasiranim momčadima iz skupina Lige prvaka.

Trećeplasirani klubovi iz Europske lige uključit će se u nokaut-fazu Konferencijske lige.

Dodajmo kako je večeras vrlo bitnu pobjedu ostvario i Monaco kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač. Na gostovanju u Eindhovenu svladali su PSV s 2:1 postigavši pobjednički pogodak u 89. minuti.