optimistični

Kekovi Slovenci pali u Finskoj, domaći navijači transparentom uoči utakmice najavili plasman na Euro

Finska je pobijedila Sloveniju 2:0 u 3. kolu kvalifikacija za Euro.

Finska - Slovenija (Foto: Afp)

Slovenska nogometna reprezentacija izgubila je u Helsinkiju od Finske 0-2 u trećoj utakmici kvalifikacija za EURO 2024 u Helsinkiju.

Prije utakmice finski navijači izvjesili su transparent s optimističnim natpisom o plasmanu na EP "Njemačka, dolazimo popiti tvoje pivo", a korak bliže do ovog zadovoljstva su nakon pobjede nad Slovenijom Matjaža Keka, koja je zaustavljena na četiri uzastopne pobjedu i osam mečeva zaredom bez poraza.

Finci su poveli u 11.minuti kada je Teemu Pukki je s desne strane poslao nisku loptu pred gol Slovenaca,a Joel Pohjanpalo iz blizine matirao vratara za 1-0. Oliver Antman je u 64. minuti postavio konačnih 2-0, a ponovno je dodavač bio Pukki.

Finska i Slovenija vode u skupini s po šest bodova iz tri utakmice.