peti naslov

Dortmund osvojio njemački kup: Leipzigu nije pomogao ni sjajni Olmov gol

Borussia Dortmund tako je peti put osvojila njemački kup.

Nogometaši Borussije Dortmund osvojili su njemački kup nakon što su u četvrtak u finalu na Olimpijskom stadionu u Berlinu svladali Leipzig s 4:1, a sve je riješeno već u prvom poluvremenu kada je Borussia vodila s 3:0. Dva pogotka zabio je Jadon Sancho (5, 45+1), a jedan "norveški stroj za golove" Erling Haaland (28).

gol expired Modrić zabio nakon čudesne asistencije: Real upisao pobjedu, a jedan podatak potvrđuje Lukinu dominaciju divider

Bivši dinamovac Dani Olmo pogotkom u 71. minuti pružio je malo nade Leipzigu, ali na kraju još je jednom zabio Erling Haaland (88), za svoj 38. gol u 38 nastupa u svim natjecanjima.

gol expired Niko Kovač se s 5:1 plasirao u finale francuskog kupa: Tamo ga čeka PSG divider

Borussia Dortmund tako je peti put osvojila njemački kup (1964./1965., 1988./1989., 2011./2012., 2016./2017., 2020/2021).