Rijeka slavila

Dinamo se namučio protiv trećeligaša, Hajduk remizirao protiv nove Budimirove momčadi

Dinamo, Hajduk i Rijeka odigrali su prijateljske susrete pred početak nove sezone.

Dinamo - Dugo Selo (Foto: Goran Mehkek/Cropix)

Hrvatski nogometni prvoligaši pripremaju se za novu sezonu. Dinamo je upriličio proslavu 100. rođendana Dugog Sela i slavio s minimalnih 1:0, dok su nogometaši Hajduka odigrali 1:1 u zatvorenom susretu protiv Širokog Brijega na Poljudu.

Na svečanoj utakmici u Dugom Selu okupilo se 3 tisuće gledatelja, a jedini pogodak zabio je mladi Bartol Barišić u 78. minuti. Hrvatski trećeligaš je dobro namučio Modre, mogla je utakmica završiti i drugačijim rezultatom.

Hajdukovci su, pred zatvorenim tribinama Poljuda, ugostili Široki Brijeg, koji je ovog ljeta preuzeo dosadašnji trener juniora Marijan Budimir. Utakmica je završila rezultatom 1:1, poveli su Splićani pogotkom Benrahoua, a u 83. minuti gosti iz BiH su zabili za izjednačenje.

Leon Dajaku na treningu Bayerna (drugi slijeva) Novo ime na Poljudu: Stiže bivši napadač Bayerna? divider

Za konačan rezultat zabio je novopridošli Stephan Chinedu, koji je nekoć nosio dres druge momčadi Hajduka.

Rijeka je svladala Spartak Trnavu s 3:1, a već nakon 20 minuta igre bilo je visokih 3:0 za momčad s Kvarnera. Zabili su Djouahra u 4. minuti, Ampem u 6., a za 3:0 je zabio novopridošli Franjo Ivanović. Za konačan rezultat zabio je Ikugar u 52. minuti na Rujevici.