Vukovarci nadiru

Derbi istočne Slavonije: Vukovar srušio Cibaliju i u stopu prati vodeći Rudeš

Vukovar 1991 pobijedio je Cibaliju 1:0 u 4. kolu Prve nogometne lige...

U županijskom derbiju Vukovar 1991 pobijedio je vinkovačku Cibaliju 1:0 u 4. kolu Prve NL.

Gol odluke na stadionu u Borovu naselju pred 1,500 gledatelja postigao je Vanja Pelko u 86. minuti, a na asistenciju Zvonimira Filipovića.

Pelko je ušao igru tri minute prije gola i riješio utakmicu. Pokazao se kao dobar potez trenera Miroslava Bojka, bivšeg igrača i trenera Cibalije, koji je Vukovarce uveo u drugi rang hrvatskog nogometa, a kako stoje stvari, mogao bi s Vukovarcima napasti i elitnu ligu.

Vukovar je trenutačno na drugom mjestu sa osam bodova, a Rudeš je prvi s bodom više, dok je Cibalia šesta. Prvi favorit prvenstva pobijedio je u Zagrebu Dugopolje također s 1:0. Podsjećamo da je Rudeš u prošlom kolu poražen u Vinkovcima s identičnim rezultatom, što sugerira da su male razlike u kvaliteti i da će se voditi neizvjesna bitka za ulazak u najviši rang.

U subotnjem programu Jarun je upisao prvu pobjedu u sezoni pobijedivši u gostima Dubravu s 1:0. Orijent je odigrao s BSK-om 0:0 i upisao četvrti remi. Orijent i Vukovar jedine su neporažene momčadi dosadašnjeg dijela prvenstva. Solin i Kustošija odigrali su 1:1., jednako kao i jučer Hrvatski dragovoljac i Croatia.