Najveći škotski derbi

Celticu pripalo 437. izdanje “Old Firma“: Barišić izvan sastava

Celtic je slavio protiv Rangersa u 437. izdanju najvećeg škotskog derbija.

Momčad Celtica (Foto: Afp)

U jednom od najvećih gradskih nogometnih derbija na svijetu Celtic je na gostovanju pobijedio Rangers sa 1-0.

Bio je to susret 4. kola škotskog prvenstva, ujedno 437. izdanje "Old Firma".

Pogodak odluke zabio je Japanac Kyogo Furuhashi u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Vrijedi istaknuti kako su domaćini dva puta tresli mrežu suparnika, no oba su gola poništena nakon analize VAR sustava.

Luka Ivanušec Sjajan debi Ivanušeca: Asistirao u visokoj pobjedi Feyenoorda divider

Već u prvoj minuti je Rabbi Matondo poslao loptu u mrežu, no bio je u zaleđu. U 28. minuti je poništen i gol Kemaru Roofeu zbog prekršaja.

U nastavku susreta Ranger je "stisnuo" kako bi došao do izjednačenja, međutim Celtic se uspio obraniti.

Hrvatski nogometaš Borna Barišić nije nastupio za Rangers.

Celtic vodi na ljestvici sa 10 bodova, St. Mirren ima osam, Motherwell sedam, a Rangers na četvrtom mjetu ima šest bodova.