Lewa opet pogodio

Barcelona rutinski slavila i zadržala veliku prednost pred Realom

Barcelona je pobijedila Cadiz 2:0 u 22. kolu La Lige…

Robert Lewandowski slavi pogodak (Foto: Afp)

U 22. kolu španjolske La Lige vodeći nogometaši Barcelone bili su na svom Camp Nou bolji od Cadiza kojeg su pobijedili 2-0.

Suparnika je Barcelona slomila na samom kraju prvog poluvremena kada je postigla oba pogotka. U 43. minuti je prvi pogodak na ogledu zabio Sergi Roberto, ali je veliki dio posla kod tog pogotka napravio Ferran Torres koji je driblinzima iz igre izbacio veliki dio suparničke obrane.

Na 2-0 je samo nekoliko trenutaka kasnije povećao Robert Lewandowski svojim 15. prvenstvenim golom ove sezone. U nastavku je Barcelona rutinski čuvala prednost od dva gola i mirno privela utakmicu kraju nakon koje opet ima velikih osam bodova više od drugoplasiranog madridskog Reala.

Posljednju utakmicu ovog kola u ponedjeljak će odigrati Gefate i Valencia.

La Liga, 22. kolo:

Barcelona - Cadiz 2-0 (Sergi Roberto 43, Lewandowski 45+1)

Atletico Madrid - Athletic 1-0 (Griezmann 73)

Rayo Vallecano - Sevilla 1-1 (Lejeune 65 / Suso 29)

Elche - Espanyol 0-1 (Darder 90+2)

Subota:

Real Sociedad - Celta 1-1 (Oyarzabal 5 / Le Normand 90+3-ag)

Betis - Valladolid 2-1 (Juanmi 2, Canales 45+4-11m / Larin 30)

Mallorca - Villarreal 4-2 (Kadewere 20, Rodriguez 45, 56, Muriqi 63 / Morales 43, Chukwueze 50)

Osasuna - Real Madrid 0-2 (Valverde 78, Asensio 90+2)

Petak:

Girona - Almeria 6-2 (Castellanos 8, Cigankov 34, Riquelme 36, Hernandez 43, Martin 77, Stuani 79 / Ramazani 66, Toure 81)