Tri gola u 25 minuta

Junak Messi donio Barci veliku pobjedu protiv Atletica

U prvom od dva nedjeljna derbija 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Vicente Calderonu pobijedila Atletico Madrid 2-1 i barem privremeno preuzela vodstvo na ljestvici.

Bila je to očekivano čvrsta utakmica s čak 43 prekršaja i šest žutih kartona, a sva tri gola pala su u zadnjih 25 minuta utakmice.

Barca je povela u 65. minuti golom Rafinhe koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru. Domaćin je vrlo brzo uzvratio, a izjednačio je Diego Godina nakon Kokeova ubačaja u 70. minuti. Pobjedu gostima donio je sjajni Lionel Messi u 86. minuti. Bio je to njegov 21. pogodak u isto toliko ligaških utakmica protiv Atletica koji je 'najdraža' Messijeva žrtva.

Šime Vrsaljko je odlično odradio svih 90 minuta za Atletico, dok je Ivan Rakitić u gostujućim redovima dobio posljednjih 20 minuta.

Ovom pobjedom Barcelona je preuzela vodstvo na ljestvici sa 54 boda, dva više od Real Madrida, no ''Kraljevski klub'' ima i dvije utakmice manje.