Nova tri boda

Nastavlja se sjajan prvenstveni niz Barcelone: Pobjegli su Realu na 11 bodova

Barcelona je pogotkom Pedrija pobijedila Villarreal u La Ligi.

Barcelona (Foto: Afp)

Gostujućom pobjedom protiv Villarreala (0:1), nogometaši Barcelone nastavili su sjajan prvenstveni niz. Posljednji su poraz upisali sredinom listopada prošle godine protiv Real Madrida kojem sada bježe velikih 11 bodova, s utakmicom više.

Već u 18. minuti dvoboja povela je katalonska momčad pogotkom Pedrija na asistenciju Roberta Lewandowskog, a s tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U prvom dijelu Barcelona je bila opasnija, imali su bolje prilike, ali domaćini su mogli poravnati rezultat preko Moralesa pred sam kraj poluvremena. Osim toga, Villarreal je poremetila i ozljeda Coquelina koji je morao izaći u 35. minuti.

Ferro (u sredini) Bomba za kraj prijelaznog roka: Poznato ime se vraća u Hajduk, čeka se samo službena objava divider

Villarreal je bolje otvorio drugi dio, ali gosti su mogli povećati vodstvo. Lewandowski je sjajno uposlio Raphinhu u 63. minuti, ali on propušta povećati katalonsko vodstvo.

U 90. minuti Chukuweze je zatresao gostujuću mrežu, ali pogodak je poništen zbog zaleđa.