Kiks Liverpoola

Wenger došao do povijesne pobjede protiv Mourinha u Premierligi!

U derbiju 36. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je pobijedio Manchester United 2-0 i ostao u utrci za plasman u Ligu prvaka.

"Topnici" su pitanje pobjednika riješili između 54. i 57. minute postigavši dva gola, a strijelci su bili Granit Xhaka (54) i Danny Welbeck (57).

Treba spomenuti kako je to bila prva pobjeda Wengera nad Mourinhom u Premierligi ikad. Dosad su njihove momčadi igrale 13 puta.

U prvom današnjem susretu Liverpool je na svom travnjaku odigrao skromnih 0-0 protiv Southamptiona

Liverpool je u 66. minuti imao kazneni udarac, ali je Fraser Forster obranio udarac Jamesa Milnara. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za 'redse', a u 89. minuti je zaradio žuti karton.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 81 bodom i dvije utakmice manje, Tottenham je drugi sa 77 bodova i utakmicom manje, a Liverpool je treći sa 70 bodova. Slijede Manchester City (69), Manchester United (65) i Arsenal (63).