Angola 'dogovorila' 0:0 s Alžirom na štetu Malija

Angola i Alžir odigrali su u 3. kolu skupine A Afričkog kupa nacija 0:0, taman koliko im je trebalo da i jedni i drugi prođu dalje...

Angola, domaćin turnira, remizirala je i drugi puta u trećoj utakmici, što joj je bilo dovoljno da s pet osvojenih bodova osvoji skupinu. To znači i njihov ostanak u Luandi, gdje će se odigrati četvrtfinale natjecanja.

U utakmici Angole i Alžira ubrzo je i jednima i drugima postalo jasno da ih remi vodi dalje, pa se dvoboj pretvorio u čuvanje vlastite mreže a u samoj završnici više niti jedni niti drugi nisu napadali na gol protivnika.

Pobjedom protiv Malavija, nogometašima Malija pripalo je u konačnici treće mjesto na ljestvici. Četiri osvojena boda učinak je jednak onome koji je sakupila reprezentacija Alžira koji zbog pobjede 1-0 u međusobnom ogledu idu dalje.

Pogotke za Mali u posljednjoj utakmici po skupini postigli su Frederic Kanoute i Seydou Keita već na otvaranju utakmice, odnosno u prvoj i trećoj minuti. U 58. je smanjio Russell Mwafulirwa, da bi konačan rezultat postavio Mamadou Bagayoko pet minuta prije kraja ogleda.

Malavi je posljednjeplasirana momčad skupine s tri osvojena boda.