VELIKI PRITISAK

Warriorsi u još većem problemu nakon dva šokantna poraza, ostali bez Greena

Sacramento Kings vode s 2:0 u seriji protiv aktualnih prvaka Warriorsa.

Draymond Green (Foto: Afp)

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Golden State Warriorsa nalaze se u još nezavidnijoj poziciji nakon što je njihov starter na poziciji krilnog centra Draymond Green suspendiran na jednu utakmicu zbog isključenja koje je zaradio u završnici drugog susreta prvog kruga doigravanja protiv Sacramento Kingsa.

Kod rezultata 93:89 za Kingse sedam minuta prije kraja utakmice jedan od najboljih igrača domaćih Domantas Sabonis pao je u gužvi pod košem Warriorsa i potom rukama uhvatio nogu Greena, koji je pokušao potrčati u protunapad.

Kada je osjetio suparničke ruke oko svog gležnja, Green je reagirao neprimjereno i stopalom nagazio Sabonisa u prsa.

Nakon pregleda snimke Green je isključen, a Sabonis je dobio tehničku pogrešku. U nastavku utakmice Kingsi su stigli do pobjede 114:106, kojom su poveli s 2:0 u seriji koja je igra na četiri pobjede.

Warriorsi tako neće moći računati na Greena u trećoj utakmici koja će se igrati u noći s četvrtka na petak u San Franciscu, a u kojoj im je pobjeda praktički imperativ jer nikada niti jedna momčad u povijesti NBA lige nije nadoknadila zaostatak od 0:3 u pobjedama.