hrvati nisu imali svoju večer

Warriorsi pobijedili i Spurse, brutalni Westbrook

Hrvatski košarkaši nisu imali uspješnu večer na NBA parketima.

Sve momčadi hrvatskih NBA košarkaša poražene su uz relativno skromne učinke naših igrača od kojih je najbolji bio Dario Šarić sa 15 koševa, ali s lošim šutem 5/18, uz sedam skokova i 4 asistencije u domaćem porazu Philadelphije od Atlante 92-99.

Orlando je na svom parketu poražen 106-114 u dodatnih pet minuta dvoboja s Oklahoma Cityjem za koji je Russell Westbrook postigao čak 57 koševa uz 13 skokova i 10 asistencija te ostvario 38. ovosezonski 'triple-double' učinak. Mario Hezonja je za Magic u 18 minuta na parketu ubacio četiri koša, uz pet skokova i dvije asistencije.

Washington je poražen sa 124-133 na gostovanju kod Los Angeles Clippersa, a Bojan Bogdanović je za Wizardse odigrao 15 minuta te ubacio tri koša uz dva skoka.

U derbiju dviju momčadi s najboljim učinkom u ligi Golden State je slavio sa 110-98 na gostovanju u San Antoniju i gotovo zapečatio startni 'broj 1' za doigravanje. Spursi su prvu četvrtinu završili s uvjerljivim vodstvom 33-17. ali tada su se razigrali najbolji igrači gostiju i već do poluvremena gotovo nadoknadili sav zaostatak.

Stephen Curry sa 29 koševa i Klay Thompson sa 23 bili su najbolji strijelci Warriorsa, dok su kod Spursa najefikasniji bili Kawhi Leonard sa 19 i Pau Gasol sa 18 poena.