LeBron James ubacio je tijekom prve četvrtine 21 od svojih ukupno 38 poena, a njegov Cleveland nanio Bostonu najuvjerljiviji domaći poraz u doigravanju kroz klupsku povijest. Bilo je 124-95...

Pobjedom su Cavaliersi vratili izgubljeni 'break' iz druge utakmice i poveli 2-1 u konferencijskom polufinalu Istoka doigravanja NBA lige. Sljedeća se utakmica u seriji na četiri pobjede igra u nedjelju ponovno u domu Celticsa, TD Gardenu.

'Po prvi smo puta u doigravanju odigrali utakmicu kako treba od početka, pa do kraja. Mene je dobro krenulo, a ostali su, vidjevši moju agresivnost, to iskoristili', kazao je James koji je dodao osam skokova i sedam asistencija svojem učinku u dvoboju u kojem je ubacio 2000. poen u doigravanju.

Postignut 21 poen u prvoj četvrtini utakmice klupski je rekord Clevelanda koji je taj period iskoristio za 67 postotnu preciznost. Do kraja utakmice spustili su je na još uvijek sjajnih 57. Košarkaši Bostona su, promašivši prvih 10 od 13 pokušaja u uvodnoj četvrtini, imali preciznost ubačaja 27 posto. Najuvjerljiviji prijašni poraz Bostona pred svojim navijačima datira od 7. svibnja 2005. godine. Izgubili su u svojoj dvorani 97-70 u sedmoj utakmici prvog kruga doigravanja od Indiana Pacersa.

Antawn Jamison dodao je 20 koševa uz 12 skokova, a Shaquille O'Neal 12. Uhvatio je i devet lopti. S 18 poena, pet skokova i osam asistencija poraženog je domaćina predvodio Rajon Rondo.

Samo još jedna pobjeda nedostaje Phoenix Sunsima da se plasiraju u polufinale Zapada nakon što su u trećoj utakmici serije protiv San Antonio Spursa upisali 110-96 pobjedu.
Nikada se niti jedna momčad nije izvukla iz 0-3 zaostatka, a nedjelja će Sunsima ponuditi prvu meč-loptu, odnosno Sprusima mogućnost produljenja serije. Igra se u San Antoniju.

Phoenix do ove pobjede nisu vukli niti Amare Stoudemire (sedam poena, osam skokova), niti Steve Nash (16 koševa, osam uhvaćenih lopti, šest asistencija), a niti Jason Richardson s 21 ubačenim košem, već sasvim neočekivano Goran Dragič. Slovenski je šuter dan nakon svog 24. rođendana ubacio 26 poena, od čega 23 u zadnjoj četvrtini susreta. Ukupan mu je šut, u nešto više od sedamnaest minuta, igre iznosio 10-13. Trice je gađao 5-5.

'Mislim da se slobodno može reći da je ovo najbolje odigrana posljednja četvrtina utakmice doigravanja koju sam ikada vidio', riječi su Granta Hilla koji je za Phoenix dodao 18 poena.

Spursima, koji su od 2003. godine čak četiri puta zaustavljali Sunse kroz doigravanje, sada prijeti 'metla'. Njihov najbolji igrač treće utakmice bio je Argentinac Emanuel Ginobili s 27 ubačenih koševa.

NBA doigravanje, konferencijska polufinala, petak:

Zapad

San Antonio (7) - Phoenix (3) 96-110 (Ginobili 27p, 5a, 5il / Dragič 26p, Hill 18p)

Phoenix vodi u seriji 3-0

Istok

Boston (4) - Cleveland (1) 95-124 (Rondo 18p, 5s, 8a / James 38p, 8s, 7a, Jamison 20p, 12s)

Cleveland vodi u seriji 2-1