VIDEO NBA: Anthony ubacio Knicksima rekord karijere

Junak večeri u NBA ligi bez dvojbe je bio Carmelo Anthony koji je s 50 poena, što mu je rekord karijere, predvodio Denver do pobjede protiv New Yorka (128-125)...

Sjajno raspoloženi Melo je dodao i šest skokova i pet asistencija za 17. uzastopnu domaću pobjedu Nuggetsa u osnovnom dijelu sezone (uključujući i prošlu, op.a.). Veliku je podršku imao u Chaunceyju Billupsu koji se istaknuo s 32 poena i osam asistencija. U sjeni je tako ostao veliki dan Ala Harringtona koji je u dresu Knicksa ubacio 41 koš i ostao za poen kratak za rekordom karijere.

Roko Ukić dobio je šest minuta i 17 sekundi u porazu svog Milwaukeeja u gostima kod Oklahome. Iskoristio ih je za tri poena (dvica 1-2, trica 0-1, slobodna bacanja 1-1) te za jednu asistenciju i jednu izgubljenu loptu. Domaća je momčad limitirala Brandona Jenningsa na samo 12 poena, a predvodio ju je, kao i obično, Kevin Durant s 33 poena i 12 skokova. Ključnu je prednost Oklahoma stekla serijom 17-0 u prvih šest i pol minuta drugog poluvremena.

Charlotte Bobcatsi pokvarili su povratak Shaquillea O'Neala na parkete nakon šest propuštenih utakmica zbog ozljede ramena. Gerald Wallace (31 poen, 14 skokova) je, pak, zasjenio LeBrona Jamesa (25 poena) za 94-97 pobjedu Bobcatsa.

New Jersey i dalje traži prvu pobjedu sezone, Netsi su trenutno na 16 poraza u nizu, posljednji im je nanio Sacramento. Ni Minnesota se ne može pohvaliti puno boljim učinkom, ima 15 poraza u seriji, u petak ih je pobijedio Phoenix.