Utakmica Boston Celticsa i Orlando Magica bila je posljednja u NBA ligi u nedjelju, danu posvećenom Super Bowlu koji je termine najjače košarkaške lige potisnuo u ranije sate...

Susret u TD Gardenu završen je pobjedom domaćina, 38. u 50. utakmici sezone. Bostonov omjer 38-12 najbolji je u Istočnoj konferenciji lige u kojoj Orlando Magic, kojem je poraz bio peti u posljednjih osam utakmica, drži peto mjesto uz učinak od 32 slavlja i 20 poraza.

Ovaj posljednji, a bilo je 91-80, doživjeli su nakon nadahnute partije Rajona Ronda, najzaslužnijeg za pobjedu domaćina.

Playmaker Celticsa ubacio je 11 od ukupno 26 koševa tijekom treće četvrtine ogleda u kojem je imao i sedam asistencija i šest izgubljenih lopti, a kojega je obilježila i ozljeda Marquisa Danielsa s početka druge četvrtine utakmice. Imobilizirane glave i vrata branič domaće momčad odbačen je u bolnicu odakle stižu informacije o minimalno mjesec dana izbivanja zbog ozljede leđne moždine.

Uz Ronda u pobjedi Celticsa treba istaknuti Paula Piercea (18 poena) te Kevina Garnetta (16 koševa, devet skokova). Dodajmo i da je Ray Allen ubacio 11 poena, od čega dvije trice, pa je trenutačno na 2557 dalekometnih ubačaja, tri manje od rekorda lige kojega drži legendarni šuter Indiana Pacersa, Reggie Miller.

U sastavu Orlanda daleko bolji do ostalih bio je Dwight Howard s učinkom od 28 poena, 13 skokova i tri osvojene lopte.

NBA liga, nedjelja:

Boston – Orlando 91-80 (Rondo 26p, 7a, 6il, Garnett 16p, 9s, 4il / Howard 28p, 13s)
Miami – LA Clippers 97-79 (Wade 28p, 8s, 8a, 4il, Bosh 16p, 7s / Griffin 21p, 16s)
New York – Philadelphia 117-103 (Stoudemire 41p, 7s, 4a, 4bl, Fields 25p, 10s / Brand 28p, 5s)
New Jersey – Indiana 86-105 (Lopez 13p, 5s / Jones 18p, 4s, Dunleavy 17p, 4s)

14. Sacramento 47 12 35 -230
15. Minnesota 50 11 39 -294