PBL doigravanje

Sjajni Popović doveo UNIKS nadomak finalu

U drugim utakmicama polufinala doigravanja ruske košarkaške lige, nije bilo iznenađenja...

Košarkaši UNIKS-a svladali su Himki sa 62:57 u drugoj polufinalnoj utakmici doigravanja PBL lige i sada ih još samo jedna pobjeda dijeli od finala.

Iako je bolje otvorio susret i nakon prvih deset minuta imao prednost 18:13, u drugoj dionici UNIKS ubacuje tek dva koša, pa se na poluvrijeme odlazi s prednošću gostiju 28:20. Ali, do kraja UNIKS ipak preokreće rezultat ponajviše zahvaljujući hrvatskom reprezentativcu Marku Popoviću i stiže do trijumfa. Na kraju je Popović upisao 16 koševa i 3 asistencije, te je bio najefikasniji strijelac svoje momčadi, dok je Pašutin ubacio dva koša manje. U redovima Himkija najefikasniji je s 19 koševa (uz 8 skokova) bio Krešimir Lončar. Zoran Planinić odigrao je puno skromnije i uknjižio tek pet koševa, uz tri skoka i dvije asistencije.

U drugoj polufinalnoj seriji CSKA je kvalitetno iskoristio domaći parket i pobjedom 82:75 protiv Lokomotiva također došao na pobjedu od finala. Pobjednički sastav s 21 košem predvodio je Aleksander Kaun.