Sjajan uspjeh

Splićani drugi na 3X3 FIBA WORLD FINAL turniru u Miamiju!

Ekipa Statist iz Splita nastavila je svoj niz fenomenalnih uspjeha na 3x3 turnirima osvajanjem drugog mjesta na FIBA WORLD TOUR finalu u Miamiju.

Počelo je osvajanjem INTERSPORT BASKET TOURA čime su izborili pravo predstavljati Hrvatsku na FIBA EUROPE MASTERSU u Madridu. U Španjolskoj su osvojili prvo mjesto i izborili odlazak u Miami na turnir 12 najboljih svjetskih ekipa sa kontinentalnih Mastersa u Sao Paolu, Vladivostoku, New Yorku, Istanbulu i Madridu.

Na turniru koji se igrao na poznatom South Beachu Splićani su u grupi pobijedili Miami (SAD) 13-12, San Juan (Portoriko) 17-13, Khabarovsk (Rusija) 22-7 i Neuquen (Argentina) 21-13, a izgubili od Buchuresta (Rumunjska) 20-17.

U krugu tri ekipe sa omjerom pobjeda i poraza 4-1 naši su imali najbolju koš razliku i kao prvoplasirani u grupi išli su direktno u polufinale. Tamo su igrali protiv starih znanaca iz Slovenije koje su još jednom nadigrali (12-9) i zasluženo ušli u veliko finale.

U utakmici za titulu prvog WORLD TOUR FINAL turnira u povijesti izgubili su nažalost od Portorikanaca 20-16. Svakako treba istaknuti da je našoj ekipi u finalnoj utakmici nedostajalo i malo sreće jer je odlični Duje Kaliterna igrao ozlijeđen. Za fantastične haklere iz Splita osim njega igrali su Božidar Vrdoljak, Toni Mindoljević i Toni Vitali.