Spektakularni NBA Europe započeo pobjedom New York Knicksa

Sraz europskih i NBA momčadi i ove godine pokazat će kolika je kvalitativna razlika u košarci između dva kontinenta.

U nedjelju je započela NBA predsezona u kojoj su tri europske (Maccabi, CSKA, Caja Laboral) i tri NBA momčadi (New York Knicks, Los Angeles Lakers, Minnessota Timberwolves) zamijenile kontinente.

U prvoj utakmici odigranoj u Milanu, Armani Jeans je poražen od New York Knicksa 125:113. Sam rezultat pokazuje da se obrane nisu igrale, ali treba istaknuti da su se Talijani sjajno 'držali' u utakmici. Čak su vodili 39:34, a nakon treće četvrtine zaostajali su svega pet poena. U drugoj utakmici dana New Jersey Netsi ugostili su Maccabi i uvjerljivo slavili 108:70.

Netse je predvodio novak Derrick Favors s 14 poena i devet skokova. Treći izbor ovogodišnjeg drafta ubacio je 12 poena tijekom prvog poluvremena utakmice kojeg su Netsi iskoristili za 56-43 prednost kojom su otišli na odmor. Izraelsku momčad, u njenoj premijernoj utakmici u SAD-u, predvodio je Sylven Landesberg s 24 koša i šest uhvaćenih lopti.

Danas je na rasporedu dvoboj Lakersa i Timberwolvesa u londonskoj 02 Areni, a u četvrtak nas očekuje poslastica, prvak Europe protiv NBA prvaka - Barcelona dočekuje Los Angeles Lakerse!