breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Šeparović misli da vlast pripada njemu. Popišali su se na sve nas"
Gasol briljirao

Španjolci preokrenuli i razbili Slovence za polufinale Eurobasketa!

Španjolski košarkaši prvi su polufinalisti Europskog prvenstva u Litvi. Branitelji naslova su u četvrtfinalu u Kaunasu nadigrali Sloveniju s 86-64.

Slovenci su sjajno otvorili utakmicu, prva je četvrtina u potpunosti bila u njihovom znaku. Dobili su izabranici Božidara Maljkovića taj period s 23-16, ali to je uglavnom bilo sve što su u srijedu napravili. Španjolci su u drugoj četvtini ubacili u višu brzinu, malo po malo su topili prednost suparnika i minutu i pol do poluvremena prvi put poveli (29-28).

U svlačionicu su otišli s prednošću 35-31, a onda u trećoj četvrtini uraganom uništili svaku nadu Slovencima. Tih su deset minuta igre europski prvaci riješili u svoju korist rezultatom 36-14 i svakoj je priči bio kraj. Krenuli su, istina, Maljkovićevi košarkaši s 9-0 u posljednju četvrtinu, ali ubrzo je prednost Španjolske opet bila veća od 20 koševa.

U španjolskim je redovima ponovno briljirao Pau Gasol s 19 koševa i 16 skokova, a najefikasniji je s 26 poena bio Juan Carlos Navarro. Goran Dragić je s 14 koševa i pet skokova bio prvo ime kod Slovenaca koji nastavljaju borbu za peto ili šesto mjesto, odnosno kvalifikacije za Olimpijske igre.