Nevjerojatni 21 skok Motiejunasa

Solidni Popović teško nastradao od europskog prvaka, Banić odličan u porazu Bilbaa

Košarkaši Panathinaikosa, aktualnog prvaka Europe, uvjerljivo su u Kaunasu svladali litavski Žalgiris sa 94-59 u ogledu 8. kola B skupine Eurolige...

U ogledu u kojem je jedan od trojice sudaca bio naš Sreten Radović, gosti su utakmicu prelomili u drugoj četvrtini, koju su dobili rezultatm 26-5. Naš Marko Popović bio je jedan od boljih u domaćoj momčadi. Odigrao je 30 minuta, te je s 14 koševa bio drugi najbolji strijelac Žalgirisa, iza Sonnyja Weemsa koji je postigao 16 poena.

Popović je gađao 1-2 za dva poena, 2-6 za trice i 6-6 slobodna bacanja. Dodao je tri asistencije i jednu izgubljenu loptu. Goste su sa po 17 koševa predvodili Nick Calathes i Steven Smith.

Podsjećamo, ranije je u ovoj skupini CSKA u Moskvi pobijedio naš Zagreb sa 87-74. CSKA predvodi skupinu sa svih 8 pobjeda ispred Panathinaikosa koji ima dvije manje. Žalgiris i Zagreb su na začelju s omjerom 2-6.

Anadolu Efes je u C skupini pobijedio Emporio Armani Milan sa 84-70, čime je došao do pete pobjede, a talijanskoj momčadi nanio šesti poraz.

Naš Stanko Barać je u 14 minuta igre u domaćem sastavu ubacio 4 poena (2-5 iz igre) uz 2 skoka. Najefikasniji kod Enadolu Efesa bio je Sinan Guler s 14 koševa, a kod gostiju Malik Hairston sa 17.

Ginaluca Basile pogodio je iz daljine tricu sa zvukom sirene za pobjedu Cantua u gostima kod momčadi Bizkaia Bilbao 67-64 u 5. kolu A skupine. Gosti su najveći dio utakmice proveli u vodstvu, često i s više od 10 koševa razlike. No, domaći su se ipak vratili, te je Kostas Vasiliadis tri sekunde prije kraja izjednačio rezultat. No, tada je na scenu stupio Basile, koji je pogodio za petu pobjedu svoje momčadi, odnosno peti poraz Bilbaa.

Domaćoj momčadi nije pomogao učinak sjajnog hrvatskog krilnog centra Marka Banića, koji je sa 16 koševa u 31 minutu igre bio najbolji igrač i strijelac baskijske momčadi.

Banić je gađao 6-7 za dva poena i 4-4 iz slobodnih bacanja. Prema tome, imao je samo jedan promašaj za 16 poena, a dodao je i 5 skokova.

Gosti su pogodili 10 trica iz 23 pokušaja. Predvodili su ih Micov s 13 i Shermadini s 11 koševa.

Momčad Fenerbahçea, koju vodi hrvatski trener Neven Spahija, stigla je do pete pobjede u istoj skupini svladavši u gostima Nancy sa 73-53.

Bojan Bogdanović je u turskoj momčadi u 19 minuta igre postigao 14 koševa uz šut 4-8 za dva poena, 1-2 za tri i 3-4 iz slobodnih bacanja. Imao je četiri skoka i dvije asistencije. Roko Ukić je u 23 minuta igre ubacio samo 3 poena, gađajući 0-1 dvice i 1-2 trice. No, imao je čak 6 skokova i tri asistencije. Najefikasniji kod gostiju bio je James Gist sa 16 koševa, a kod domaćina Jamal Shuler sa 17.

U D skupini je do prve pobjede stigao poljski Asseco Prokom, koji je kao domaćin svladao ''desetkovanu'' Union Olimpiju sa 67-52. Litavski 21-godišnji centar Donatas Motiejunas imao je 21 skok (18 u obrani), što je novi rekord u Euroligi u jednoj utakmici. Dodao je i 11 poena.