Šok u Vitoriji: Barać zabio 25 koševa, ali Caja poražena i blizu ispadanja!

Nakon dvije startne pobjede, momčad Caje Laboral izgubila je i petu uzastopnu utakmicu u Euroligi. U Vitoriji je, u ogledu 7. kola A skupine, bolji bio poljski Prokom sa 81-75...

Hrvatski centar Stanko Barać u redovima aktualnog španjolskog prvaka bio je s 25 koševa uvjerljivo najbolji igrač i strijelac utakmice, ali niti njegova odlična igra nije bila dovoljna domaćinu za izbjegavanje novog poraza i produljenje krize. Barać je odigrao 30 minuta, gađao je 8-12 za dva poena, 0-2 za trice i 9-10 iz slobodnih bacanja. Usto je imao 5 skokova, dvije blokade i šest iznuđenih prekršaja, zbog čega je i izveo tako puno slobodnih bacanja. Zaradio je valorizacijski indeks 26.

Goste je predvodio Ratko Varda sa 16 poena.

Domaćini su vodili na poluvremenu s 39-34, imali su minimalnu prednost i na kraju treće četvrtine (56-55), ali su vrlo loše odigrali posljednjih 10 minuta utakmice. Prokomu je ovo druga pobjeda u skupini, pa sada obje momčadi imaju omjer 2-5 na začelju.

U Ciboninoj, C skupini, Montepaschi je u Sieni svladao Letuvos Rytas sa 90-72, uz 17 poena Rimantasa Kaukenasa kod domaćina, odnosno jednaki broj koševa Milka Bjelice u litavskoj momčadi.

Talijanska je momčad, kao i turski Fenerbahçe, ovom pobjedom osigurala nastup u Topu 16.