Glavni igrač u pobjedi

Slovenac Dragić srušio Lakerse u Houstonu, Miami okrenuo Sunse!

Slovenski košarkaš NBA momčadi Houstona Goran Dragić sa 16 koševa, 7 skokova i čak 13 dodavanja, te ključnom tricom 28 sekundi prije kraja, bio je glavni igrač Rocketsa u domaćoj pobjedi nad LA Lakersima 107-104...

Minus od devet poena pet minuta prije kraja Houston je serijom 12-0 pretvorio u važnu pobjedu, a uz Dragića sa po 23 koša istaknuli su se Scola i Lee, dok su "jezerčane“ predvodili Bryant s 29, te Pau Gasol s 21 košem.

Unatoč odličnom nizu Phoenixa koji je od 19. veljače dobio 11 od 14 utakmica, Miami je velikom 17-0 serijom u četvrtoj četvrtini ipak okrenuo vodstvo Sunsa od deset koševa viška. Chris Bosh je bio najefikasniji domaći igrač s 29 poena i 8 skokova, premda je najbitnije akcije u zadnjoj dionici susreta odradio dvojac Wade – James. Wade je utakmicu okončao s 19, dok je James s košem više pretrpio dva teška prekršaja. Nakon drugog, gdje se ramenima i glavama u punom trku sudario s legendarnim 39-godišnjim Grantom Hillom, oko minute se James držao za glavu, no ipak je nastavio dvoboj. Inače, upravo je Hill bio prvo ime Phoenixa s 19 poena i 7 uhvaćenih lopti.

Četvrtu uzastopnu pobjedu od otkaza bivšem treneru Mikeu D'Antoniju uknjižili su New York Knicksi, a prvo ime momčadi iz Madison Square Gardena bio je Stoudemire s 22 koša i 12 skokova, dok je Lin dodao 18 uz 10 asista. U laganoj domaćoj pobjedi protiv Toronta 106-87 po 17 su kod Knicksa ubacili Anthony i Chandler, dok je valorizacijski nabolji kod Raptorsa bio Španjolac Jose Calderon koji je u povratničkoj utakmici nakon pet susreta pauze zbog istegnuća desnog gležnja upisao 11 koševa i 9 dodavanja.

Četvrti poraz u zadnjih sedam utakmica doživjela je Oklahoma kod Utaha, a glavni krivac je Kevin Durant koji je u zadnjoj četvrtini promašio svih sedam šuteva iz igre i ostao bez koša u tom periodu. Milsap je bio najbolji u redovima sastava iz Salt Lake Cityja s 20 koševa i 5 skokova.

Najlakši posao imali su Bucksi koji su u gostima pregazili demoralizirani Portland sa 116-87 u jedinoj gostujućoj pobjedi večeri.

I druga momčad iz LA-a doživjela je poraz na gostovanju. Clippersi su pokleknuli kod Indiane koja je dobila na krilima Grangerovih 25 koševa i 8 skokova, dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Griffin s duoble-duoble učinkom od 23 koša i 10 skokova.

U preostalom ogledu Sacramento je na domaćem parketu nadigrao Memphis zahvaljujući dvojcu Thornton – Cousins koji su kombinirano ubacili 54 poena, dok se uz 23 koša Gaya u redovima gostiju istaknuo Španjolac Marc Gasol kojem su dva dodavanja nedostajala do triple-double učinka. Susret je završio s 15 poena, 10 skokova i 8 asistencija. (TS)

7. L.A. Clippers 45 26 19
8. Minnesota 47 23 24