Sjajna večer hrvatskih košarkaša diljem Europe

Najbolju utakmicu sezone u ruskom košarkaškom prvenstvu odigrao je centar Himkija i hrvatske reprezentacije Krešimir Lončar. Izdanje je vrijedilo 41 valorizacijskog boda...

Sakupio ih je Lončar u manje od 22 i pol minute provedene u igri nakon što je pogodio 12 od 13 šuteva za dvicu i devet od 12 sa crte slobodnih bacanja. Utakmicu, u kojoj je Himki slavio protiv Trijumfa 101-76, Lončar je okončao s 33 poena i sedam skokova. Na njemu je napravljeno i osam prekršaja.

Dobar je bio i hrvatski reprezentativni playmaker Himkija, Zoran Planinić. U nešto više od 25 i pol minuta Planinić je "stavio" 15 koševa (6-8 za dvicu, 3-6 bacanja) i suigračima sedam puta, najviše od svih na utakmici, dodao za ubačaj. Valorizacijski indeks na kraju utakmice iznosio mu je 21.

Bagarić i Vrkić u Grčkoj nastavljaju s dobrim igrama

Košarkaši Maroussija pobjednički su startali u doigravanje grčkoga prvenstva, pobjedom kod Arisa. Prva utakmica četvrtfinalne serije koja se igra na dvije pobjede završila je 86-72.

Očekivano je vrlo dobar u redovima pobjedničke momčadi bio Dalibor Bagarić. Za niti 26 minuta provedenih u igri hrvatski centar ubacio je 20 poena (9-11 za dvicu, 2-4 bacanja) i uhvatio šest lopti pod obručima. Bio je prvi strijelac utakmice.

Sjajnu je utakmicu za Peristeri odigrao Zoran Vrkić. Ubacio je 20 koševa (1-2 za dvicu, 5-8 za tricu, 3-3 bacanja), imao i sedam skokova, što mu je donijelo i najveći indeks valorizacije (29) na utakmici protiv Panathinaikosa. Ipak, ne i pobjedu. Pao, koji brani osam uzastopnih ligaških naslova i dvanaest u posljednjih trinaest godina, slavio je u produžetku 74-72 i plasirao se u polufinale lige.

Žuža sjajan u Turskoj

Vrlo se napadački učinkovitim pokazao Jurica Žuža u gostujućoj pobjedi Tofaşa kod Antalyje. Završilo je 74-72 uz 18 poena hrvatskoga centra u utakmici 29. kola TBL lige...

Žuža je do učinka došao uz šut 7-9 za dva poena i 2-4 sa crte slobodnih bacanja. Drugi Hrvat u momčadi, Tomislav Ružić, dvoboj je završio s po osam poena (šut 4-8) i skokova.

U nešto više od pet minuta provedenih na parketu, u gostujućoj pobjedi Efesa kod Beşiktaşa, Nikola Vujčić ostao je bez ubačaja (šut 0-2). Ostvario je jedan skok, a završilo je 86-83.