Derbi Chicagu

Opet sjajni Bryant i Rose, Indiani konačno pobjeda kod Bostona!

Petak je bio bogat utakmicama u NBA ligi. Odigrano ih je čak dvanaest, a veliku i vrijednu su pobjedu slavili košarkaši Indiane koji su na gostovanju pobijedili Boston 87-74...

Prva je to pobjeda Indiane kod Bostona nakon 2007. godine, ali ne čudi s obzirom da su igrači Bostona imali šut ispod 40 posto i za dva i za tri poena. Uz to, u prvom je poluvremenu domaćin postigao mizernih 25 poena što je bilo nenadoknadivo u nastavku. Centar gostiju Hibbert postigao je 11 poena uz 12 skokova, Granger je dodao 15, a Indiana je tako brzopotezno naplatila nedavni poraz kod Miamija od 35 poena.

Derbi večeri se igrao u Orlandu gdje je Chicago pobijedio 97-83. Prvi je to domaći poraz u sezoni za Orlando, ali i već šesta pobjeda zaredom Chicaga. Bolji start Chicago pamti u sezoni 1996/97 kada su dobili dvanaest od početnih trinaest utakmica. Trenutačno su na omjeru 7-1. Do slavlja ih je, dakako, vodio Derrick Rose koji je bio sasvim blizu "triple-double" učinka. Postigao je 21 poen, uz osam skokova i deset asistencija.

Jednako nadahnut je opet bio Kobe Bryant. U ogledu protiv Golden Statea, kojeg su njegovi Lakersi dobili 97-90, Bryant je postigao 39 poena uz četiri skoka i sedam asistencija. Čak 26 od ukupno 39 poena je Bryant postigao u drugom poluvremenu.

Carmelo Anthony je praktički sam izvukao ovaj put New York koji je pobijedio kod Washingtona 99-96. Anthony je zabio ključnu tricu petnaest sekundi prije kraja, a ukupno je ubacio 37 poena uz sedam skokova i četiri asistencije.

Atlanta očigledno obožava u posljednje vrijeme igrati produžetke. Dan ranije su ih odigrali čak tri protiv Miamija i na kraju izgubili dok su 24 sata kasnije odigrali jedan i pobijedili Charlotte u gostima 102-96.

Treća utakmica u četiri dana je ostavila traga na Portlandu, do petka vodeće momčadi Zapada. Potpuno istrošeno su izgledali na gostovanju kod Phoenixa, te su uvjerljivo poraženi sa 102-77.