Nurkić poput Abdul-Jabbara

Warriorsi pokazali Rocketsima tko je gazda na Zapadu

Nekoliko važnih utakmica za poredak na kraju regularnog dijela sezone odigrano je sinoć na NBA parketima.

Potencijalni okršaj u finalu Zapadne konferencije NBA lige imao je svoju predigru. Houston Rocketsi ugostili su Golden State Warriorse koji ponovno izgledaju kao šampionska momčad. Gosti su slavili sa 113:106 u utakmici u kojoj Houston u nijednom trenutku nije vodio!

Sve je krenulo nizbrdo za Rocketse već u prvih 12 minuta koje su izgubili s čak 17 poena razlike (37:20). Warriorsi do do kraja izgubili dvije od tri četvrtine, no sa zanemarivnom razlikom.

James Harden upisao je novi triple-double (24 poena, 11 skokova, 13 asistencija), ali je imao katastrofalan šut iz igre (5-20). S druge strane raspištoljili su se Splash Brothersi, Steph Curry i Klay Thompson, koji su kombinirano ubacili 57 poena.

Warriorsi su pobjedom dodatno učvrstili svoje prvo mjesto, ali i Houstonovo treće.

Veliku borbu za osmu poziciju u doigravanju vode Portland Trail Blazersi i Denver Nuggetsi. Noćas je Portland ugostio Nuggetse i slavio sa 122:113. Junak večeri bio je Jusuf Nurkić, koji je u svojoj najboljoj večeri u NBA ligi upisao 33 poena i 16 skokova.

Bio je to njegov prvi dvoboj protiv bivše momčadi koja ga je u veljači tradeala u Trail Blazerse. Nurkić se pridružio elitnom klubu u kojem su Charles Barkley i Kareem Abdul-Jabbar, jedina dvojica košarkaša koji su u prvoj utakmici protiv bivše momčadi upisao barem 30 poena i 15 skokova.

Portland sada ima pobjedu više od Nuggetsa u borbi za to osmo mjesto Zapada.

Dario Šarić bio je najbolji strijelac Philadelphije 76ers koja je sa 106:101 slavila u gostima kod Brooklyn Netsa. Za 36 minuta na parketu Dario je zabio 23 peona, te upisao sedam skokova i asistenciju. Nije forsirao iz igre, bi oje na vrlo dobrih 53.3 posto šuta iz igre (8-15).

Washington Wizardsi Bojana Bogdanovića slavili su velikim preokretom u posljednjoj dionici kod Los Angeles Lakersa drugog Hrvata Ivice Zupca. Domaćin je vodio 13 razlike na ulasku u posljednju četvrtinu, koju je Washington dobio s čak 37:13. Tom pobjedom Wizardsi su po prvi put nakon 1979. godine osvojili naslov u svojoj diviziji (Southeast), ispred Atlante, Miamija i Charlottea.

Bojan Bogdanović, koji u posljednje vrijeme ima manjih problema s ozljedom, zaigrao je 16 minuta i upisao šest poena. Ivica Zubac je s druge strane odradio minutu više na parketu, što mu je bilo dovoljno za 10 poena i četiri skoka. John Wall predvodio je Wizardse do pobjede s 34 koša i 14 asistencija.

NBA liga, utorak:

LA Lakers - Washington 108-119
Ivica Zubac igrao je za LA Lakerse 17 minuta i postigao 10 koševa (šut za dva 3-8, slobodna bacanja 4-4) uz 4 skoka, 2 osvojene lopte i po 1 asistenciju i blokadu, dok je Bojan Bogdanović za Washington igrao 16 minuta i postigao 6 koševa (šut za dva 3-6, trica 0-2, slobodna bacanja 0-1) uz po 1 skok, asistenciju i osvojenu loptu

Brooklyn - Philadelphia 101-106
Dario Šarić je za Philadelphiju igrao 36 minuta i postigao 23 koša (šut za dva 7-12, trica 1-3, slobodna bacanja 6-7) uz 7 skokova i po 1 asistenciju i blokadu

Atlanta - Phoenix 95-91
Detroit - Miami 96-97
Portland - Denver 122-113
Houston - Golden State 106-113
Charlotte - Milwaukee 108-118
Indiana - Minnesota 114-115