Uspješna gostovanja

Lakersi slavili u Denveru, uspješan i Miami, poraz Dallasa

Košarkaši Los Angeles Lakersa upisali su rijetku gostujuću pobjedu, tek treću ovosezonsku u deset utakmica, protiv Denver Nuggetsa. Slavili su rezultatom 93-89...

Ujednačenu momčad Lakersa predvodio je Andrew Bynum s 22 koša, 10 skokova i 3 blokade. Kobea Bryanta nije išao šut (7-23), ali je skupio 20 koševa, te je razigrao suigrače s 9 asistencija. Pau Gasol ubacio je 13 koševa uz 17 skokova.

Lakersima je ovo bila tek druga pobjeda u Pepsi Centeru u posljednjih sedam gostovanja u Coloradu, a tom su utakmicom započeli seriju od šest uzastopnih gostovanja.

Gosti su preuzeli kontrolu nad susretom kada je ruski centar Timofej Mozgov ozlijedio lijevi gležanj početkom drugog dijela. Napustio je parket, a ubrzo potom slijedio ga je i najbolji Denverov strijelac Danilo Gallinari kojeg je u oko slučajno ubo Metta World Peace. Gallinari je otišao u svlačionicu zamijeniti kontaktne leće, a Lakersi su u tom periodu napravili seriju 10-2. Najbolji strijelac Denvera bio je Al Harrington s 24 koša.

Miami Heat lakoćom je slavio na gostovanju kod Philadelphia 76ersa 99-79. Dwyane Wade ubacio je 26 koševa, a LeBron James dodao je 19 uz 12 skokova i 8 asistencija. Miami je prelomio susret serijom 15-0 u posljednjoj četvrtini i tako nanio 76-ersima treći domaći poraz u sezoni i prekinuo njihovu seriju od četiri vezane pobjede.

Taheddeus Young predvodio je Philadelphiju s 16 koševa.

Dallas Mavericksi poraženi su na domaćem parketu od Indiana Pacersa 98-87. Junak Pacersa bio je Paul George koji je ubacio čak sedam trica i završio susret s rekordom karijere od 30 koševa. Indiani je ovo bila deseta gostujuća pobjeda sezone (najviše u ligi, uz Miami, op.a.), kao i prva u Dallasu nakon osam godina. U redovima aktualnih prvaka najefikasniji s 30 koševa i šutom iz igre 12-17 bio je Dirk Nowitzki. Bio je to najefikasnija utakmica Nijemca ove sezone, ali nije pomogla njegovoj momčadi.

Kevin Durant zabio je 36 koševa uz odlučujuću tricu u posljednjoj minuti za domaću pobjedu Oklahoma Cityja nad Memphis Grizzliesima 101-94, dok su Boston Celticsi u svom TD Gardenu savladali New York Knickse 91-89 nošeni na krilima Paula Piercea.

Ubacio je Pierce ukupno 30 koševa, a Ray Allen zabio je 9 od svojih 14 koševa u posljednjoj četvrtini. Kevin Garnett susret je završio s 15 koševa i 8 skokova čime je probio granicu od 10.000 defenzivnih skokova u karijeri. Postao je tako treći igrač kojem je to uspjelo otkako je NBA liga počela statistički pratiti tu rubriku (od 1973.), iza Roberta Parisha (10.117) i Karla Malonea (11.406).

Valja spomenuti da je ovo bila povratnička utakmica za playmakera Celticsa Rajona Ronda nakon oporavka od ozljede zapešća desne ruke. Susret je završio sa sedam koševa i sedam skokova.

Kod Knicksa, koji su vodili i 12 koševa razlike, najbolji su bili Carmelo Anthony sa 26 koševa i Tyson Chandler s 20 koševa i 11 skokova. Celticsima je ostvarena pobjeda bila sedma u zadnjih osam susreta, dok su Knicksi u zadnjih 13 susreta slavili tek dva puta.

8. Memphis 23 12 11
9. Minnesota 23 11 12