nadmašio Bryanta

Zubac za povijest: Prvi ikada s ovakvim učinkom!

Ivica Zubac odigrao je svoju najbolju utakmicu u rookie sezoni NBA lige.

Los Angeles Lakersi upisali su još jedan poraz u očajnoj sezoni, no Ivica Zubac je prilikom istog ispisao novu stranicu povijesti. On je postao prvi tinejdžer u povijesti Lakersa koji je ostvario double-double učinak s najmanje 25 poena na susretu čime je nadmašio i velikog Kobea Bryanta. Ubacio je upravo toliko, a dodao je i 11 skokova uz asistenciju i blokadu u 30 minuta provedenih na parketu. Lakersi su izgubili kod Denvera 129:101.

Zubac je iz igre šutirao nevjerojatnih 12-15, dok je s linije slobodnog bacanja bio na učinku 1-4. U katastrofalnom porazu Lakersa trener Luke Walton bio je zadovoljan jedino našim košarkašem.

"Zubac je bio dobar. Brandon Ingram je bio solidan u drugom poluvremenu. A ostalo... Nije bilo dobro".

Zubac, koji će za četiri dana napuniti 20 godina, je bio vrlo kritičan nakon poraza od 28 razlike.

"Nismo pružili otpor, nismo bili spremni. Ovo je sramota za našu momčad. Trebali bi biti sretni što smo kao ovako mladi igrači na NBA parketu i trebali bi uživati i boriti se svake sekunde. To se očito večeras nije dogodilo. Trebamo se sramiti zbog toga. U idućoj utakmici moramo to ispraviti", rekao je Zubac.

Zanimljivo, Lakersi su izgubili 28 razlike kod Denvera, no kada je naš košarkaš bio na parketu, momčadi iz Los Angelesa sveukupno je bila u plusu od 8 poena!

Poraze su sinoć upisali i Washington Wizardsi Bojana Bogdanovića i Orlando Magic Marija Hezonje.

Od Wizardsa su sa 119-104 bolji bili Minnesota Timberwolvesi, a od Orlando Magica sa 120-115 Sacramento Kingsi.

Bojan Bogdanović je odigrao za Wiazrdse 25 minuta sa skromnim učinkom, ubacio je 12 koševa uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Timberwolvese je predvodio Karl-Anthony Towns sa 39 poena i 13 skokova, a Ricky Rubio je zabio 22 koša i postavio je novi rekord momčadi sa čak 19 asistencija.

Kod Washingtona najbolji je bio John Wall koji je utakmicu završio sa 27 koševa.

Mario Hezonja je u porazu Orlanda odigrao 18 minuta i u tom je vremenu ubacio devet koševa uz tri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Najbolji u redovima Magica bio je Elfried Payton koji je upisao triple-double, šesti ove sezone, sa 13 koševa, 13 asistencija i 10 skokova.

Kod Sacramenta je čak sedam igrača imalo dvoznamenkasti učinak, a najbolji je bio Anthony Tolliver sa 19 pogodaka od čega je pet trica.

NBA liga, ponedjeljak:

Toronto Raptors - Dallas Mavericks 100-78

Memphis Grizzlies - Milwaukee Bucks 113-93

San Antonio Spurs - Atlanta Hawks 107-99

Minnesota Timberwolves - Washington Wizards 119-104
(Bojna Bogdanović je u 25 minuta za Wizardse zabio 12 koševa i upisao četiri skoka te jednu asistenciju)

Utah Jazz - Los Angeles Clippers 114-108

Sacramento Kings - Orlando Magic 120-115
(Mario Hezonja je u 18 minuta za Orlando zabio devet koševa i uopisao tri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu)

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 129-101
(Ivica Zubac je u 30 minuta za Lakesrse zabio 25 koševa i upisao 11 skokova te jednu asistenciju i jedan blok)