Hrvatska bez finala: Delaš i društvo nemoćni protiv Grčke!

Hrvatski košarkaši borit će se za brončanu medalju na Europskom prvenstvu za uzrast do 20 godina. U polufinalnom dvoboju u zadarskom Višnjiku izgubili su od Grčke sa 71-56...

Grčka reprezentacija je lani igrala u finalu Svjetskog U19 prvenstva (na kojem je Hrvatska uzela broncu), a godinu prije toga bila europski U18 prvak. Sjajna generacija koju vodi Konstantinos Missas pokazala se prejakom za našu reprezentaciju koja se, nakon senzacionalnog preokreta protiv Srbije u četvrtfinalu, u subotu u dobrom svjetlu predstavila samo u prvoj četvrtini.

Vodili su izabranici Borisa Kurtovića u tom periodu igre s osam poena razlike (17-9), završili ga s tri koša viška (19-16), ali nakon toga su potpuno stali. Grci su drugu četvrtinu otvorili sa 7-0 i više ni u jednom trenutku nisu ispustili prednost.

O igri naše reprezentacije dovoljno govori i podatak da je u drugoj dionici igre ubacila svega osam koševa i na poluvrijeme otišla s minus pet (27-32). Nastavak je Grčka otvorila na još višoj razini i stvorila velikih plus 12 (47-35). Hrvatska se do kraja utakmice nekoliko puta uspjela vratiti na pet poena zaostatka, posljednji put kod 55-50, ali nakon toga više nije bilo snage.

>> VIDEO: 'Ostavili smo srce na parketu i to nam se vratilo'

>> VIDEO Drama: Senzacionalan preokret protiv Srbije!

Grčka je prednost iz minute u minutu rasla za konačnu pobjedu i nedjeljni finale protiv boljeg iz dvoboja između Francuske i Španjolske. Poraženi iz te utakmice će u nedjelju u 19 sati igrati protiv Hrvatske za treće mjesto.

Spomenimo još da je najbolji u našoj reprezentaciju već tradicionalno bio Mario Delaš s 13 poena i šest skokova, dok je Grke s 23 koša i osam uhvaćenih lopti predvodio Nikos Pappas.