Giriček napunio dvoranu, a Cibona doživjela strašan debakl od Partizana

Cibona je doživjela pravi debakl u 13. kolu NLB lige protiv Partizana...

Odluka o spasu Cibone te prije svega dolazak Gordana Giričeka napunio je Dvoranu Dražena Petrovića to posljednjeg mjesta. I ne samo to, dobar dio gledatelja ostao je vani jer nije bilo više ulaznica. Premijera Giričeka poklopila se s dolaskom Partizana što je još više pobudilo interes Zagrepčana. Ipak, od samog početka 'kola su krenula nizbrdo'. Partizan je otvorio utakmicu vodstvom 13:3 a Cibona se nikako nije mogla ozbiljnije približiti gostima. Prvi koš Cibosi su postigli u 6. minuti, a nakon 13. minuta zabili su samo 9 koševa što ni najveći ljubitelji košarke ne pamte.

Gordan Giriček ušao je u igru u 9. minuti i dobio je odmah veliki aplauz te je sa nekoliko sjajnih akcija podsjetio na svoje najbolje dane. Publika ga je ispratila velikim pljeskom tri minute prije kraja utakmice. Na kraju je Gira bio najbolji strijelac Cibone s 13 poena, koliko je ubacio i Zubčić.

'Nisam zadovoljan početkom utakmice, morali smo bolje, ali Partizan je jedna vrlo kvalitetna momčad, i u sljedećim susretima moramo skupiti snage i nastaviti dalje', kazao je Giriček a zatim progovorio i o dojmovima:

'Bila je trema na početku kad sam ušao u igru, ali sve je nestalo čim sam prvi put uhvatio loptu.'

Totalno su podbacili Cibonini playmakeri Vragović i Stipčević, a potonji je nekoliko puta pri izlasku iz igre 'zaradio' zvižduke. Ništa bolji nisu bili ni Bogdanović (šut iz igre 3-10, 8 poena) te Radošević (2-9, 5 poena).

Na poluvrijeme se otišlo sa 19 razlike minusa (27:46) a jedina vrijedna spomena je treća četvrtina gdje je Cibona pokazala određenu kvalitetu. Ipak, totalni debakl uslijedio je u posljednjoj četvrtini, Partizan je na kraju slavio s ogromnih 85:55. Nerješiva enigma za Cibose bili su Amerikanci, prije svega Gist koji je 'trpao' kad je htio (26 poena), te centar Jawai sa 16 poena.

Cibona je ostala na pet pobjeda u 13 utakmica te je pala na 12. mjesto ljestvice. Partizan, koji je protiv 'Vukova' došao do prve gostujuće pobjede u NLB-u ove sezone, upisao je svoj sedmi trijumf te je sada šesta momčad NLB lige.

Redoslijed: 1. Budućnost 9-4, 2. Union Olimpija 9-4, 3. Krka 8-5, 4. Cedevita 8-5, 5. Široki 8-5, 6. Partizan 7-6, 7. Zagreb 7-6..., 12. Cibona 5-8, 13. Zadar 4-7...