Spas u zadnji čas

Francuzi uspjeli spriječiti iznenađenje protiv Grčke, dočekali Ruse!

Francuska košarkaška reprezentacija treći je polufinalist Europskog prvenstva koje se igra u Litvi. Izabranici Vincenta Colleta bili su bolji od Grčke rezultatom 64-56.

Izgledalo je da se, nakon jučerašnjeg ispadanja Litvanaca od Makedonije, priprema novo iznenađenje u četvrtfinalnim susretima Europskog prvenstva.

Grčka je odlično krenula u utakmicu povevši 7-0 i 15-5, međutim Francuzi su se uvijek uspijevali priključiti serijama Tonyja Parkera ili Nanda de Coloa. Francuska je prvi put povela na utakmici osam minuta i 17 sekundi prije kraja susreta, polaganjem Tonyja Parkera za 47-45. Razigravač NBA momčadi San Antonio Spursa postigao je osam poena u prvih šest minuta posljednje četvrtine, te je uz De Coloa i Batuma najzaslužniji za preokret Francuza.

Momčad Vincenta Colleta još je jednom pokazala koliko je jaka u posljednjoj dionici utakmice dobivši ju rezultatom 24-13. Kod Francuza je već spomenuti trojac Parker (18) – De Colo (16) – Batum (15) bio najefikasniji, dok je kod Grčke jedino Bourousis bio dvocifren u broju poena, ali i skokovima (17, 11). Grčka je imala mizernih 34 posto šuta, ali su ju zato slobodna bacanja držala u egalu s Francuzima do samog kraja susreta, s obzirom da su ih gađali 19 od 23, a Francuzi 9 od 11.

Francuska će u polufinalu igrati protiv  Rusije, koja je u drugom četvrtfinalu pobijedila Srbiju 77:67, dok će Grčka s poraženim Srbima odigrati nimalo nevažnu utakmicu. Naime, pobjednik će izboriti nastup na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.