Euroliga: Odlični Tomić s Realom na korak od Final Foura!

Real jedini od španjolskih klubova ima dvije pobjede u četvrtfinalu Eurolige nakon tri odigrane utakmice...

Ove se godine košarkaški Final Four održava u Barceloni, no nakon utorka je lako moguće da aktualni prvaci Europe, igrači Barcelone, neće nastupati na završnom turniru, u svojoj Blau Grani...

Naime, u utorak je Panathinaikos pobijedio Barcelonu 76-74 i time su Atenjani poveli 2-1 u seriji. Loša je vijest za Barcelonu da se i četvrta utakmica igra u Ateni, u četvrtak, pa će tako Pao imati meč-loptu pred svojim navijačima.

Cijelu treću utakmicu je Panathinaikos proveo u vodstvu, ali su gosti uspjeli u zadnjoj četvrtini zaprijetiti. Ipak, do prave šanse za pobjedu nisu došli s obzirom da su u zadnjoj minuti igrači i jedne i druge momčadi bili isključivo na liniji slobodnih bacanja, a Atenjani su time zadržali prednost. Sa 18 poena i sedam asistencija je najbolji igrač kod pobjednika bio Diamantidis, dok je Batiste dodao 12 uz šest skokova. Barçu je predvodio Ricky Rubio sa 16 poena.

Real je uzvratio Valenciji za domaći poraz u drugoj utakmici, te su pobijedili u gostima 75-66. Cijela je utakmica, više-manje, bila izjednačena, a onda je u zadnjih deset minuta nastupila eksplozija Madriđana koji su tu dionicu dobili sa čak 27-15.

Hrvatski košarkaš Ante Tomić je bio među najboljima na parketu. Za 22 minuta je Tomić ubacio 15 poena, uz tri skoka, jednu asistenciju i ukradenu loptu, te dvije izgubljene. Šutirao je za dva poena 7-10, a s linije slobodnih bacanja samo 1-5.

Montepaschi je u Sieni svladao drugi put zaredom Olympiacos 81-72 i tako došao do 2-1 u seriji. Cijelo vrijeme je sastav iz Siene držao kontrolu utakmice, imali su često i preko deset poena prednosti, a do slavlja ih je ponajprije vodio Marko Jarić sa 24 poena uz šut 8-8 za dva poena i 2-3 za tri poena.

Najlakše je do 2-1 prednosti došao Maccabi koji je razbio Caju Laboral u prvom ogledu u Tel Avivu sa čak 81-60. Jeremy Pargo je sa 23 poena bio prvi strijelac Maccabija, dok je na drugoj strani najbolji bio bosanski košarkaš Mirza Teletović sa 14 poena i sedam skokova. Hrvatski centar Stanko Barać je igrao 20 minuta i za to je vrijeme ubacio 11 poena uz četiri skoka. Imao je asistenciju i ukradenu loptu, te dvije izgubljene.

Četvrte se utakmice, dakle, igraju u četvrtak.