ACB: Banić solidan u trijumfu Bilbao Basketa

Hrvatski košarkaški reprezentativac Marko Banić ugradio je 10 poena i 3 skoka u domaću pobjedu svog Bilbao Basketa 79-56 protiv Zaragoze, u ogledu 29. kola španjolskog prvenstva...

Banić je iz igre pogodio pet od 11 lopti u 21 i pol minutu igre. Imao je i jednu osvojenu loptu. Njegov učinak nije bio posebno impresivan, barem statistički, ali to nije bilo niti potrebno, jer je njegova momčad bez problema stigla do 18. pobjede sezone (11 poraza).

Nešto bolji učinak od Banića imao je Mario Stojić, ali je njegov Alicante očekivano izgubio na gostovanju kod Valencije 86-79. Stojić je u 26 minuta igre upisao 12 koševa, uz šut 5-6 za dva poena, 0-3 za tricu i 2-3 iz slobodnih bacanja.

Momčad Estudiantesa, koju je zagrebačka Cedevita eliminirala u četvrtfinalu Eurocupa, slavila je kao domaćin u Madridu protiv Fuenlabrade sa 87-73. Davor Kus kod gostiju nije bio šuterski raspoložen, ubacio je samo 3 poena u više od 28 minuta igre, uz šut 0-3 za dvicu i 1-3 za tricu. No, upisao je čak 7 asistencija, daleko najviše na utakmici, te pet skokova.