Hrvatska reprezentacija
VELIKA POBJEDA PROTIV EGIPTA

VIDEO Pogledajte sve pogotke s golijade u Kairu, golčine Vlašića i Majera u prvom planu

Hrvatska je savladala Egipat u Kairu rezultatom 4:2, a u ovom tekstu pogledajte sve pogotke.

Nogometna reprezentacija Hrvatske savladala je Egipat u Kairu rezultatom 4:2, u finalu ACUD turnira.

Domaća momčad do vodstva je došla već u šestoj minuti, kad je zabio Remi Rabia, pogodak koji je zapravo vrlo kontroverzan, budući da se činilo kako je trebalo biti označeno zaleđe.

Ipak, glavni sudac je procijenio kako igrač u zaleđu nije imao utjecaja na igru te je pogodak priznao.

Pogodak Rabije za 0:1

Izjednačenje je došlo u 21. minuti, kad je prekrasan pogodak postigao Nikola Vlašić. Primio je loptu s desne strane kaznenog prostora, krenuo prema sredini, a onda opalio lijevom nogom, a lopta je u savršenom luku savladala vratara.

Pogodak Vlašića 1:1

U 57. minuti Hrvatska je došla do vodstva.

Svoj ukupno 11. pogodak u dresu hrvatske reprezentacije postigao je Bruno Petković u finalnoj utakmici turnira u Kairu.

Pogodio je u 57. minuti, nakon udarca iz kuta Luke Modrića. Krasno se izvukao i ostao sam na otprilike osam metara od gola, u ravnini daljeg kuta.

Prekrasno je skočio i pogodio glavom za veliki preokret hrvatske reprezentacije.

Pogodak Petkovića za 2:1

20 minuta kasnije sve je bilo riješeno. Za 3:1 pogodio je Andrej Kramarić. Iz dubokog prekida loptu je ubacio Lovro Majer, a na savršenom mjestu bio je napadač Hoffenheima.

Pogodak Kramarića za 3:1

Hrvatska je zabila i četvrti pogodak, a njegov je strijelac u 87. minuti bio Lovro Majer.

Njega je s lijeve strane proigrao Kramarić, a onda je točno rubu kaznenog prostora primio loptu te ipak uz pomoć protivničkog braniča lijepim udarcem pogodio mrežu.

Pogodak Majera za 4:1

Egipat je u posljednjim trenucima susreta pogodio za 2:4, a strijelac je bio Abdel Monem.

Pogodak za završnih 4:2