Tottenham Spursi na uvjerljiv su način izborili nastup u nogometnoj Ligi prvaka, pobjedom u uzvratnom dvoboju 4. pretkola protiv Young Bosa s 4-0...

Nakon što su u prvoj utakmici u Bernu poraženi s 3-2, Spursi su u uzvratnom dvoboju na White Hart Laneu dominirali od prve do posljednje minute.

Na kraju je epitet najboljeg igrača susreta ponio trostruki strijelac Peter Crouch, dok je preostali gol postigao Jermain Defoe.

Spursi su fiuriozno startali u utakmicu, pa su tako već nakon pet minuta došli do prednosti. Glavom je tada loptu nakon ubacivanja Garetha Balea pospremio Crouch s ruba peterca. Na 2-0 povećao je Defoe u 32. minuti udarcem ljevicom s nekih desetak metara, također nakon proigravanja Balea. Golu Defoea prethodilo je njegovo igranje rukom, no sudac dvoboja Laurent Duhamel nije to uočio.

U nastavku je Crouch kompletirao hat trick pogocima u 61. i 78. minuti. Prvi je postigao glavom, a drugi iz jedanaesterca koji je prethodno izborio Gareth Bale nakon prekršaja Senada Lulića. Lulić je zbog spomenutog prekršaja zaradio crveni karton.

Od hrvatskih nogometaša za Spurse je Vedran Ćorluka odigrao svih 90 minuta, dok je Niko Kranjčar ušao u 82. minuti. Luka Modrić nije bio u kadru zbog ozljede prepona.

Liga prvaka, 4. pretkolo, uzvratna utakmica:

Tottenham – Young Boys 4-0, prva utakmica 2-3 (Crouch 5, 61, 78, Defoe 32)

Tottenham: Gomes - Ćorluka, Dawson, King, Assou-Ekotto - Lennon, Huddlestone, Palacios, Bale - Crouch, Defoe.

Young Boys:  Wölfli - Sutter, Jemal, Affolter Spycher - Degen, Hochstrasser, Doubai, Lulić - Costanzo - Bienvenu.

Tijek utakmice:

KRAJ 4:0

88' - Lennon je sada nabacio u kazneni prostor a Kranjčar je pokušao glavom ali neprecizno.

84' - OOOOOOOOH - Crouch je dobio serviranu loptu u kaznenom prostoru, loše je pucao a Wolfli mu je obranio nogom.

82' - Bale je izašao a u igri je naš Niko Kranjčar, koji je dobio desetak minuta da nešto pokaže.

77' - GOOOOOOL - Bale se sjurio u kazneni prostor, gdje ga je srušio Lulić, sudac je svirao penal, Luliću dodijelio crveni karton, a Crouch je zabio iz jedanaesterca za 4:0 i njegov hat-trick!

67' - Bale je sada dobro pucao glavom ali je Wolfli uspio obraniti.

60' - GOOOOOOOOL 3:0 - Švicarci su opet pustili Croucha da glavom zakuca loptu u gol sa nekih pet metara, i to nakon kornera na postavljenu obranu.

57' - OOOOOOOOH - Sada je Crouch imao zicer, lopta mu se nakon kornera odbila ravno u noge na petercu, ali mu je pobjegla pa je loše pucao, točnije Wolfli je stigao reagirati.

55' - Domaćin igra opreznije i vjerojatno čeka završni udarac, no priliku je sada imao Bienvenu koji je pucao a loptu je nakon bloka lagano ukroti Cudicini.

46' - Ozlijeđeni vratar Gomes ipak je izašao iz igre na poluvremenu, zamijenio ga je Cudicini.

KRAJ 1. poluvremena

39' - Napokon su i gosti priprijetili, Jemal je jako tukao, Dawson je blokirao nogom, lopta se odbila do Hochstrassera koji je pokušao lobati Gomesa, ali je promašio gol. Samo minutu poslije Bieneveni je tukao glavom iznad grede.

36' - OOOOOOOOH - Sada je Defoe ponovno mogao zabiti, primio je idealnu loptu iza obrane, izašao pred golmana i pucao dva metra pokraj stative.

32' - GOOOOOOOL 2:0 - Jermain Defoe poslužio se rukom kako bi uštopao loptu, sudac nije ništa svirao, a Defoe se oslobodio braniča i zabio od stativu za 2:0.

21' - Opasna situacija u gostujućem šesnaestercu, obrana je uspjela izbiti nabačaj, a Assou-Ekotto je iz prve punom s 25 metara pucao prema golu i doslovno srušio Jemala pogotkom u trbuh. Ništa od svega.

14' - Vratar Spursa Gomes ozlijedio je mišić prilikom ispucavanje lopte, podignut je Cudicini, ali zasad Gomes ostaje na golu.

5' - GOOOOOOL - Visok ubačaj, tzv. 'svijeća' prebacila je cijelu obranu Young Boysa a Crouch je nečuvan iz drugog plana glavom zabio za 1:0. Ovaj rezultat već sad vodi Tottenham u Ligu prvaka!

1' - Gosti su imali prekršaj više od 30 metara od gola, ali nije bilo opasnosti za Spurse.