Real nije uspio pobijediti Lyon ni u sedmom pokušaju, ali s 1:1 se vraća kao favorit u Madrid...

Povijest je kazivala da će Real teško do pobjede protiv Lyona koji ih je do ove večeri svladao u sva tri navrata na svom stadionu, a u sva tri na gostovanjima izvlačio remi. Najsvježiji je onaj iz prošle godine kada je Lyon s 1-0 kod kuće i 1-1 na strani izbacio "kraljeve" u osmini finala natjecanja.

Ista faza Lige prvaka nudi "reprizu" u ovoj sezoni, s tom razlikom da se Madriđani kući vraćaju s "bodom" u džepu. Omogućio ga je Realu, na veliko razočaranje domaće publike koja ga je koju sekundu ranije pozdravila aplauzom, Karim Benzema. Francuski napadač bivši je igrač kluba s Gerlanda i igrač koji se ne može u potpunosti nametnuti u kombinacijama Realovog stratega Josea Mourinha.

Nije niti sada startao u udarnoj momčadi. Na travnjak je ušao 64. minuti umjesto Adebayora, a tridesetak sekundi kasnije zabio gol, svoj peti u šestoj utakmici u natjecanju, koji bi Realu mogao mnogo značiti. Jednake zasluge za pogodak kao i Benzema ima i Mesut Özil koji je osvojio jednu loptu na 20-ak metara od gola, probio obranu domaćina i dodao je Cristianu Ronaldu koji iz prve gura Benzemu u priliku. Lyonovo nogometne dijete uspjelo ju je i iskoristiti gurnuvši loptu pored Llorisa za 1-0.

Izjednačio je u 83. minuti Bafetimbi Gomis. Nakon izvedenog slobodnog udarca glavom ga je idealno poslužio Cris, a Gomisu nije bilo teško prevariti Casillasa zasvoj drugi gol u ovosezonskom izdanju Lige prvaka.

Dodajmo tek da je Lyon imao nešto više prilika (13-7, 3-3 u okvir), ali i da su Realovi nogometaši dva puta uzdrmali okvir vratiju. Cristiano Ronaldo u 48. iz slobodnog udarca i Sergio Ramos glavom u 49. minuti, ostali su na korak do pogotka...

Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za francuski klub u čijim je redovima, od 77. minute nastupio i BiH-reprezentativac Miralem Pjanić.