breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Kelava spriječio senzaciju!

Drama u Malmöu: Dinamo izborio Ligu prvaka nakon poraza od 2:0!

Dinamo je izgubio u Malmöu 2:0, ali zbog pobjede od 4:1 u Zagrebu ipak je izborio plasman u Ligu prvaka nakon 12 godina...

Dinamo je kontrolirao utakmicu u prvom poluvremenu, no nakon isključenja Šime Vrsaljka u 50. minuti, došlo je do potpunog raspada sustava u „modroj“ momčadi. Istina, imao je Dinamo u drugom dijelu dvije odlične šanse, ali Ante Rukavina oba je puta loše reagirao, međutim, Malmö je u potpunosti dominirao terenom.

Šveđani su stvorili tucet šansi, a poveli su pogotkom Figueireda iz slobodnog udarca. Pogodak ide na dušu vrataru Ivanu Kelavi, iako se može reći da je bio junak utakmice. Brazilac je gotovo iz mrtvog kuta pogodio u bliži kut Kelave, a vratar Dinama očekivao je ubačaj u sredinu.

Zaredale su nakon toga brojne šanse Malmoea, no Šveđani nisu mogli svladati Kelavu sve do 86. minute kada iz jedne gužve Jansson provlači loptu ispod vratara „modrih“. U sudačkoj nadoknadi Šveđani su imali još dvije-tri sjajne prilike. Kelava je sjajno obranio udarac Larssona doslovce u posljednjim sekundama utakmice. Lopta je išla u donji desni kut, no Kelava je sjajnom paradom spriječio pogodak i time odveo Dinamo u Ligu prvaka.

Tijek utakmice:

Dinamo je izgubio 2:0, ali je ipak ušao u Ligu prvaka zbog pobjede od 4:1 u Zagrebu.

95' Prekršaj za Malmoe. Netko izbija loptu, a sudac svira kraj.

93' Nova velika šansa Janssona. Glavom puca pokraj gola Kelave. Kakva sreća za Dinamo.

92' Kelava fantastično brani udarac Larssona s vrha šesnaesterca. Iz kornera Malmoe oept prijeti, no lopta prelazi preko grede.

91' Igra se sudačka nadoknada od pet minuta.

89' Malmoe napada, Dinamo se grčevito brani. Aut za Dinamo, prilika da se 'modri' malo smire.

86' GOOOL!!! Jansson je povisio na 2:0. Nakon ubačaja sa strane, lotpa se odbijal u petercu Dinama, na kraju je došla do Janssona koji je provlači ispod Kelave.

81' Izlazi Sammir, a ulazi Šitum. Sammir je dobio žuti karton zbog sporog izlaska s terena.

80' Hamad puca preko grede iz izgledne situacije.

78' Ulaze Albornoz i Rexepi umjesto Durmaza i Mehmetija.

76' Kelava brani 'zicer' Larssona. Napadač Malmoea izašao je sam pred vrata Dinama, no Kelava se bacio Larssonu u noge i spriječio pogodak. U ovim trenucima Dinamo opasno 'visi'.

69' GOOOOL!!! Figueiredo zabija iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane. Bio je to udarac dva-tri metra od korner linije. Brazilac je pogodio bliži kut Kelave. Lopta se odbila od stative, ali Kelava je morao čuvati svoj kut, a ne čekati ubačaj.

68' Novi promašaj Rukavine iz stopostotne šanse. Izašao je sam pred vratara Malmoea, ali pogađa ga točno u nogu.

65' U ovim trenucima traje pritisak Malmoea. Redaju se šanse i polušanse domaćih. Kelava je sjajno obranio udarac Mehmetija.

63' Calello je odično oduzeo jednu loptu na desnom boku. Moglo je biti opasno, ali Argentinac je bio na visini zadatka. Nakon isključenja Rukavine, Calello igra desnog beka.

58' Odlična šnsa za Ricardinha, no Kelava dobro brani.

57' Umjesto Beqiraja ušao je Mateo Kovačić.

55' Stopostotna šansa za Antu Rukavinu. Beqiraj je ušao u šesnaesterac domaćih, dobro je pucao, no vratar Malmoea brani. Lopta se odbija do Rukavine, na vratima su ostala samo dva igrača Malmoea, ali Rukavina s pet-šest metara pogađa jednog od igrača Malmoea. Bilo je to teže promašiti nego zabiti.

52' Hamad iz voleja gađa vanjski dio mreže. Bila je to odlična šansa za Malmoea.

50' Crveni karton za Šimu Vrsaljka. Mladi napadač Dinama nepromišljeno je startao na Durmaza. Čini se da je Vrsaljka iznervirao prethodni start na Leki. Veznjak Dinama je ostao ležati, igrači Malmoea nisu izabacili loptu van terena nego su nastavili igrati, a Vrsaljko je odgovorio onako kako nije smio.

47' Malmoe nema više što čekati. Šveđani su jurnuli prema naprijed, a to znači da će Dinamovi napadači imati puno prostora.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

45' + 2' Prvo poluvrijeme je završeno. Dinamo drži 'nulu' u Malmoeu.

45' +2' Rukavina je imao šansu utakmice nakon sjajnog proigravanja Sammira. Napadač Dinama izašao je iskosa s lijeve strane pred vratara Malmoea, okrenuo se na udarac desnom nogom u dalji kut, ali loše je zahvatio loptu i šansa je propala.

45' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade. Tonel izbacuje loptu u korner. Posljednji napad Malomea u prvom poluvremenu.

43' Nekoliko pogrešnih dodavanja s obje strane. Dinamo u ovim trenucima sve češće ima loptu u svojem posjedu, no ne uspijeva kreirati ozbiljniju šansu za pogodak.

40' Žuti karton za Cufrea zbog igranja rukom. Argentinac je neoprezno izgubio loptu, a onda se poslužio rukom.

39' Žuti karton za Calella nakon prekršaja na centru igrališta.

37' Novi prekršaj za Malmoe. Ovaj put puno bliže golu, ali iskosa s lijeve strane. Figueiredo je neugodno ubaci, ali Vida je izbacio u korner. Kelava jednom rukom čisti ubačaj Brazilca iz kuta.

36' Prekršaj Leke na Pekalskom četrdesetak metara od gola Dinama. Kelava je mirno pokupio loš ubačaj Durmaza.

33' U kontri je Durmaz proigrao Larssona, no ovaj nije stigao loptu, pa je ona završila u gol-autu. Moglo je biti jako opasno po Kelavu.

32' Nakon slobodnog udarca Sammira, Rukavina je probao glavom, ali lopta je u visokom luku preletjela vrata Malmoea.

31' Ricardinho je ostao ležati na travi nakon duela s Badeljom. Radi se o igrači kojeg se u ljetnom prijelaznom roku spominjalo u kontekstu transfera u zagrebački Dinamo.

27' Dinamova liječnička služba ukazuje pomoć Šimi Vrsaljku kojeg je lopta pogodila na 'nezgodno mjesto'. Vrsaljko se pridigao, čini se da će sve biti u redu.

26' U posljednjih pet-šest minuta lopta je uglavnom na centru, nije bilo opasnijih situacija.

20' Durmaz je pokušao udarcem s dvadesetak metara. Vida je dobro ušao u šut i skrenuo loptu u korner. Tonel je raščistio situaciju nakon ubačaja iz kornera.

18' Prva opasnija situacija pred golom Malmoea. Ante Rukavina prošao je po desnoj strani, no njegovu povratnu loptu prema Samnmirtu presjekao je netko od domaćih igrača.

15' Čini se da popušta pritisak Malmoea. Dinamo sve češće ima loptu u svojem posjedu.

10' Gledatelji na stadionu tražili su jedanaesterac za Malome nakon duela Domagoja Vide i Larssona. Talijanski sudac Nicola Rizzoli samo je odmahnuo rukom. U kontri je Dinamo imao prvi udarac prema vratima Malmoea, no lopta je otišla daleko od gola Šveđana.

9' Badelj gubi loptu na dvadesetak metara od gola Dinama, ali Hamad nije iskorstio 'pokon bod', loše je pucao s ruba šesnaesterca, pa Kelava nije imao problema s tim udarcem.

7' Durmaz je dobio žuti karton nakon što je povlačio Sammira za dres.

5' Prvu šansu imao je Mehmeti koji je izašao sam pred Ivana Kelave, no vratar Dinama odlično je reagirao.

1' Utakmica je započela. Stadion Malmoea nije ispunjen do posljednjeg mjesta kako se najavljivalo, no s tribina se čuju povici 'Ubi, ubi Dinamo'... Budući da u Malmoeu živi poveća skupina iseljnika s ovih prostora, prilično je jasno o kome se radi. Na tribinama je tristotinjak navijača Dinama koji su prispjeli u Malmoe sa svih strana Skandinavije.

Nakon pobjede u prvoj utakmici od 4:1 u Zagrebu, Dinamo očekuje uzvratna utakmica „playoffa“ za Ligu prvaka u Malmoeu.

Vjerojatni sastavi:

Malmoe: Melicharek - Halsti, Vinzents, Jansson, Richardinho - Mehmeti, Hamad, Pekalski, Durmaz - Figueiredo, Larsson, trener: Rikard Norling.

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Tonel, Vida, Cufre - Leko, Calello, Badelj, Sammir - Beqiraj, Rukavina, trener: Krunoslav Jurčić.