Messi poput Dade Prše i Marca Van Bastena

Do utorka su samo petorica nogometaša kroz dosadašnja izdanja Lige prvaka postigla četiri pogotka na jednoj utakmici. Popis je produžio Lionel Messi...

Dio nogometne magije sjajnog argentinskog nogometaša vidjelo je 93.330 gledatelja na Camp Nouu, a osjetila Arsenalova nogometna momčad. Nakon 2-2 na Emiratesu postojala je nada kod Topnika da će se probiti u polufinale, ista je povećana uvodnim golom Niclasa Bendtnera, no i ugašena s četiri poteza najboljeg nogometaša svijeta.

Dado Pršo četiri je puta parao mrežu Deportiva iz La Coruñe u 8-3 pobjedi Monaca. Susret je igran 5. studenoga 2003., točno na Pršin 29. rođendan

Marco van Basten, Simone Inzaghi, Dado Pršo, Ruud van Nistelrooy i Andrij Ševčenko ostala su petorica kojoj se Messi priključio.

Van Basten je poker golova postigao noseći dres Milana. Suparnik je 25. studenog 1992. godine bio IFK Göteborg, a rezultat 4-0.

Simone Inzaghi četiri je gola zabio u dresu Lazija 14. ožujka 2000. godine u pobjedi 5-1 rimskoga kluba protiv Marseillea.

Dado Pršo, bivši hrvatski reprezentativac, četiri je puta parao mrežu Deportiva iz La Coruñe u 8-3 pobjedi Monaca. Susret je igran 5. studenoga 2003., točno na Pršin 29. rođendan.

U dresu Manchester Uniteda Ruud van Nistelrooy je četiri puta na istoj utakmici bio precizan na Old Traffordu. Susret protiv praške Sparte igran je 3. studenoga 2004., a rezultat je bio 4-1.

Andrij Ševčenko, do ovoga utorka, bio je posljednji nogometaš koji je u utakmicama Lige prvaka zabio četiri gola. U gostujućoj 4-0 pobjedi kod Fenerbahçea nitko se drugi osim ukrajinskog topnika nije upisao na listu strijelaca. Susret je igran 23. studenog 2005. godine.

U konkurenciji nogometaša koji su postigli četiri gola u 90 minuta utakmice prestižnog klupskog europskog nogometnog natjecanja najbrže je do tog postignuća stigao hrvatski nogometaš. Pršo je svoj prvi gol zabio u 29. minuti, a posljednji 23 minute kasnije u najefikasnijoj utakmici Lige prvaka od njenog osnutka.