Precizan iz penala

Rooney sam donio slavlje 'Crvenim vragovima' u Rumunjskoj, Vidić pocrvenio!

Wayne Rooney dvama je golovima s bijele točke doveo Manchester United do važne pobjede 2-0 u gostima kod rumunjskog Otelul Galatija u 3. kolu C skupine Lige prvaka.

Rooney je u ovoj utakmici praktički sam obavio sav posao za ''crvene vragove''. Prvo je u 64. minuti nakon njegovog dobrog trka i ubacivanja s lijeve strane Sergiu Costin igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Rooney je bio siguran s bijele točke.

U drugoj minuti sučevog dodatka, Rooney je još jednom bio siguran iz jedanaesterca kojeg je izborio sam, nakon prekršaja kojeg je skrivio Liviu Antal. Opet je tukao u lijevi kut bosanskog 28-godišnjeg vratara Otelula Branka Grahovca.

Obje momčadi su dvoboj završile s desetoricom igrača. Nemanja Vidić je dobio crveni karton u 66. minuti, dok je u 89. minuti i domaćin ostao s igračem manje, nakon isključenja srpskog srednjeg braniča Milana Perendije.

Veliki posao obavila je i Benfica, koja je pogocima Brazilca Brune Cesara u 20. minuti i paragvajskog napadača Oscara Cardoza u 75. minuti na St. Jakob-Parku svladala domaći Basel s 2-0. Zasluženo, iako je i Basel imao nekoliko jako dobrih prilika, ali je vratar Benfice Artur bio na visini zadatka.

I u ovoj utakmici su gledatelji vidjeli jedan crveni karton. Dobio ga je gostujući igrač Emerson u 86. minuti.

Benfica je nakon druge uzastopne pobjede u gostima prva na ljestvici sa 7 bodova. Manchester United, koji je nakon dva remija upisao prvu pobjedu, drži drugo mjesto s 5 bodova. Basel je pao na treće mjesto s 4 boda, dok je rumunjski predstavnik i dalje bez i jednog boda.