Real uvjerljiv na vrhu

Ronaldo zabio dva gola Lyonu i 'probio' stotku ali još nije blizu Messiju!

U drugoj utakmici četvrtog kola Dinamove D skupine, vodeći Real Madrid je očekivano slavio u gostima kod Lyona...

Krhka Dinamova defenzivna igra i gotovo bilo kakva nemogućnost stvaranja opasnosti pred suparničkim golom što je Jurčićeva momčad pokazala u srijedu u Amsterdamu, loš je znak pred dvoboj petog kola koji Dinamo igra s Real Madridom na Santiago Bernabeuu za tri tjedna. Dinamu realno prijeti novi igrački i rezultatski debakl.

Da su Madriđani u sjajnoj formi dokazali su više igrom negoli pobjedom nad Lyonom u Gerlandu. Cristiano Ronaldo pogodio je dva puta u 24. minuti, iz slobodnog udarca u prvom te iz 11-erca u drugom, za 2-0 pobjedu.

Tim je pogocima portugalski nogometaš upisao, po Marcinoj evidenciji, 100. i 101. pogodak za Real u službenim nastupima. Za to su mu trebale 103 utakmice. Zanimljiva je poveznica kako je nogometaš s kojim ga se najčešće uspoređuje, Lionel Messi u dresu Barcelone večer prije 'probio' je granicu od 200 golova za katalonski klub, postigavši hat-trick u dvoboju protiv Viktorije Plzen. Time je stigao do zavidne brojke 202. No naravno, usporedba ne može biti pravedna zbog vremenskog perioda provedenog u klubu. Messi je u Barcinoj prvoj momčadi od 2004. godine, dok je Ronaldo u dresu Reala od 2009. te će zasigurno vrlo brzo dostići Messijev uspjeh.

Real je pak ovom pobjedom postao prva momčad koja je osigurala nastup u osmini finala natjecanja idućeg proljeća.

U skupini B Inter je upisao vrlo važnu pobjedu protiv francuskog prvaka Lillea. Bilo je 2-1 za talijansku momčad koja je sada, nakon remija CSKA i Trabzonspora, uvjerljivo vodeća momčad skupine sa četiri boda više od spomenutog dvojca. Strijelci za milansku momčad bili su Argentinci, Walter Samuel u 18. i Diego Milito u 65. minuti susreta. Za goste je u 83. pogodak nade zabio Tulio de Melo.

Druga utakmice skupine igrana u Turskoj između Trabzonspora i CSKA završena je bez golova.