Očekivali katastrofu?

O Dinamu kruže vicevi, a Ademi uvjeren: Ostavili smo pozitivan dojam?!

Dinamovi igrači ističu da su dva gola na kraju utakmice ipak ublažila dojam prikazan u Madridu…

Modra ekspedicija u Madridu završila je brodolomom. Mogu igrači Dinama biti sretni što je druga postava Reala u drugom dijelu ipak odigrala u prvoj brzini inače bi to bila najgora noćna mora.

Dva gola Dinama kod nekih su ublažila dojam nakon šest komada Reala, od čega čak četiri u prvih 20 minuta utakmice. No, takav stav je pomalo gubitnički, kao da Dinamo nije klub koji igra Ligu prvaka i ima budžet veći od nekoliko klubova iz elitnog nogometnog natjecanja. 6:2 iz Madrida odjeknulo je Europom, a takvu golijadu nisu očekivali ni sami 'realovci'.

Španjolski mediji sprdaju se s hravtskim prvakom opisujući ga 'marionetom s kojom se Real pogiravao'.

Sigurno ste čuli neke od brojnih viceva koji se pojave čim neki naš klub izgubi povećom razlikom, no čini se kako su 'puni vica' i neki nogometaši Modrih.

Sammir na Twitteru tvrdi da je ispunio san (!?), jer je isrčao na Santiago Bernabeu i, kako kaže, progurao nekome loptu kroz noge. Reakcije nekih igrača u mikrofon Nove TV nakon utakmice također su bile pomalo čudne, naročito ona mladog Ademija.

''Postigli smo ta dva gola i možemo biti zadovoljni. Primili smo šest golova od najbolje ekipe na svijetu, ali mislim da smo se borili i ostavili dobar dojam. Ispravili smo sve s ta dva pogotka i imamo neku utjehu. Bojali smo se katastrofe'', kaže Ademi.

Fatos Beqiraj postigao je pogodak, no on bi ipak to mijenjao za drugi rezultat.

''Puno ljepše bi bilo kad bi bio drugačiji rezultat. Ušli smo s grčem u utakmicu, brzo smo primili sva tri gola na početku. Drugo poluvrijeme je bilo bolje, bolje smo stajali na terenu. Što se moga gola tiče, uvijek sam bio fan Reala i poseban je osjećaj ovdje zabiti. Posebno kad je to prvi gol Dinama u Ligi prvaka.''

Luis Ibanez:

''Oni su igrali bolje. Vidjelo se da su velika ekipa. Mi trebamo još raditi, ali bar smo zabili prva dva gola u Ligi prvaka. Nije nam puno lakše zbog tih golova, ali zabili smo Realu na njihovom terenu. Od prve minute su išli po pobjedu, a mi smo spavali prvih deset minuta.''

Nekako je najrealniji bio najiskusniji. Jerko Leko je ušao s klupe.

''Realu je sad ušlo sve što im nije ušlo u Zagrebu. Premalo smo prekršaja napravili i nismo bili agresivni kao u Zagrebu. Ne kažem da bi to pomoglo, ali ovako smo samo gledali kako se oni dodaju. Kasnije smo se malo oslobodili i ublažili ovaj poraz. Netko je rekao da smo igrali drugo poluvrijeme 2:2, zamjene su donijele plodom u drugom dijelu'', kaže igrač koji je već igrao na stadionu reala s kijevskim Dinamom.

''U Zagrebu će protiv Lyona biti hladno i možda će ih to dotući. Nadam se će se aši navijači razveseliti s jednim bodom'', pogledao je u blisku budućnost Leko.