Puno golova u LP

Man City protutnjao Villarrealom, Gomez s tri gola oborio njemački rekord

Nogometaši minhenskog Bayerna i Manchester Cityja upisali su pobjede u 4. kolu skupine A Lige prvaka protiv Napolija, odnosno Villarreala...

Manchester City je kao gost bez ikakvih problema slavio protiv Villarreala s 3-0. "Građane" je u vodstvo doveo Bjelokošćanin Yaya Toure koji je u 30. minuti, na asistenciju Davida Silve, precizno odmjerenim udarcem sa sredine šesnaesterca pogodio za vodstvo gostiju. Na 2-0 povisio je kontroverzni Talijan Mario Balotelli iz jedanaesterca koji je sam iznudio u 45. minuti. Talijan je najprije prodao "tunel" obrambenog igraču Villarreala nakon čega su ga dvojica oborila na pod. Balotelli je bio siguran izvođač udarca s bijele točke poslavši vratara Diega Lopeza u jednu, a loptu u drugu stranu.

U nastavku utakmice City je uglavnom kontrolirao rezultat, a konačni rezultat 3-0 postavio je strijelac prvog pogotka, Yaya Toure, nakon što je sjajnim driblingom prošao dvojicu obrambenih igrača "žute podmornice" i desnom nogom zakucao loptu u desni donji kut Lopezova gola.

Bayern je na svojoj Allianz Areni s 3-2 bio bolji od talijanskog Napolija. Bavarci su do 45. minute vodili s 3-0, da bi na samom kraju utakmice morali spašavati pobjedu. Mario Gomez postigao je hat-trick za Bayern, dok je s druge strane parirao Federico Fernandez koji je za momčad iz Napulja postigao dva pogotka.

U drugom poluvremenu obje su momčadi ostale s igračem manje zbog drugih žutih kartona. Najprije je kod Napolija isključen Zuniga u 70., a zatim i Badstuber kod Bavaraca u 77. minuti susreta zbog prekršaja. Baš iz tog prekida koji je skrivio Bastuber je stigao pogodak koji je Fernandeza za 3-2 što je ujedno bio i konačni rezultat utakmice.

Sa 17 postignutih golova Mario Gomez postao je najbolji njemački strijelac u povijesti Lige prvaka.

U skupini C Manchester je s dva pogotka rutinski riješio problem zvan Otelul Galati. Nogometaši Uniteda poveli su već u osmoj minuti utakmice nakon što je Phil Jones s desne strane ubacio jednu loptu u šesnaesterac, ista se provukla skroz do druge vratnice gdje je Ekvadorac Antonio Valencia samo postavio nogu za vodstvo "crvenih vragova". Konačnih 2-0 postavio je Wayne Rooney u 87. minuti susreta. Spomenimo još da je utakmicu na Old Traffordu sudila hrvatska četvorka u sastavu: Strahonja, Premužaj, Novosel i Vučemilović.

U drugom susretu skupine Benfica i Basel podijelili su bodove u Lisabonu odigravši 1-1. Portugalci su poveli već u 4. minuti utakmice prekrasnim pogotkom Španjolca Rodriga. Gaitan je ubačenu loptu kaznenu prostor glavom, iza leđa, proslijedio do Rodriga koji je dopustio da lopta samo kratko dotakne travnjak prije nego li ju je ljevicom poslao u golmanove lijeve rašlje. Konačnih 1-1 postavio je švicarski reprezentativac Benjamin Huggel koji je najbolje reagirao na ubacivanje sunarodnjaka Chipperfielda s lijeve strane te iz prve poslao prizemnu loptu u donji desni kut gola vratara Artura Moraesa.