Debi u Munchenu

LP: Real Madrid i Bayern dokazali klasu protiv Ajaxa i Citya!

Osim nama najvažnije utakmice između Lyona i Dinama, večeras su se igrale i druge utakmice u skupinama A, B, C i D Lige prvaka.

U Dinamovoj D skupini, Ajax se nije uspio oduprijeti Real Madridu na njegovu Santiago Bernabeuu. ''Kraljevski klub'' je slavio s 3-0 pogocima Cristiana Ronalda, Kake i Karima Benzemi.

Trojica su spomenutih igrača upisala i asistencije. Najprije je u 25. minuti nakon sjajne akcije Benzema proigrao Ronalda, potom je u 41. minuti Ronaldo pronašao Kaku, da bi u četvrtoj minuti nastavka Kaka asistirao Benzema.

Jupp Heynckes i njegovi nogometaši dokazali su pak da Bayern ima jednu od najjačih momčadi u Europi. Na svom su stadionu u drugom kolu A-skupine Lige prvaka pobijedili Manchester City 2-0.

Više od samog rezultata impresivna je bila totalna dominacija bavarske momčadi u sudaru s ponajboljim engleskim nogometnim kolektivom.

Sve su domaći na Allianz Areni riješili u prvom poluvremenu golovima Marija Gomeza u 38. i prvoj minuti sudačke nadoknade. Pospremio je sjajni strijelac u mrežu dva odbijanca nakon što je Joe Hart spašavao svoj gol, pri prvoj prilici čak i dva puta obranivši udarce Riberyja pa Müllera.

Gomez je ovim golovima, prvima u skupini natjecanja ove sezone, došao do brojke od 12 postignutih pogodaka u 12 ovosezonskih nastupa.

U drugom poluvremenu Bayern je kontrolirao igru, ali svejedno opet imao više prilika za gol.

Heynckesova je momčad na ubojitom nizu: ovo je bila njezina deseta uzastopna pobjeda u službenim utakmicama bez primljenog gola. Niz traje od sedmog kolovoza kada je sva tri boda na Allianz Areni neočekivano odnijela Borussia iz Mönchengladbcha pobijedivši 1-0. Otad Manuel Neuer nije primio gol u četirima dvobojima Lige prvaka (dva kvalifikacijska), kao ni u šest bundesligaških. S druge strane, Franck Ribery, koji ponovno igra u fantastičnoj formi i predvodi momčad, i njegovi suigrači zabili su impresivnih 28 golova.

Edin Džeko za goste je igrao do 55. minute, kada ga je zamijenio Nigel de Jong.

Nogometaši Napolija došli su do četvrtog boda i drugog mjesta na ljestvici 2-0 pobjedom nad Villarrealom na svom San Paolu. Sve su igrači Waltera Mazzarrija riješili unutar dvije minute, pogocima Hamšika u 15. i Cavanija u 17. minuti iz 11-erca.

Ovom su se pobjedom Talijani Španjolcima osvetili za lanjsko izbacivanje u 1/16 finala Europa lige.

U drugom ogledu drugog kola B-skupine Lige prvaka Trabzonspor je pred svojom publikom remizirao s francuskim prvakom Lilleom odigravši 1-1.

Debitantski nastup u Ligi prvaka pred domaćom publikom Turcima je pokvario Moussa Sow kad je u 30. minuti doveo momčad Rudija Garcije u vodstvo.

Bod turskoj momčadi, iznenađujućem pobjedniku nad Interom na San Siru u prvom kolu, donio je argentinski veznjak Gustavo Colman u 75. minuti iz 11-erca.

Sva videa golova sa spomenutih utakmica pogledajte u našoj video galeriji na vrhu članka...