VIDEO Liga prvaka: Braga muči Sevillu, Pokrivač zabio u porazu Red Bulla

U prvim utakmicama playoffa Lige prvaka velik posao napravio je izraelski Hapoel, minimalne pobjede upisali su Basel i Braga, a Partizan i Anderlecht odigrali su 2:2.

Vrlo lijep pogodak postigao je Nikola Pokrivač za salzburški Red Bull, no u prvoj utakmici četvrtog pretkola nogometne Lige prvaka njegova momčad nije našla put do pobjede.

Pokrivač je sjajno zabio u 28. minuti iz akcije koja je krenula ubacivanjem iz auta. Lopta se iz šesnaesterca odbila na nekih 22 metra gdje ju je dočekao hrvatski nogometaš i iz prve silovito opalio lijevom nogom. Na putu do mreže odbila se od stative i zakucala iza leđa Hapoelovog vratara Enyeame, koji je s bijele točke u trećoj minuti doveo svoju momčad u vodstvo.

Telavivska momčad do kraja poluvremena stigla je povisiti rezultat (Sahar), potom i dodatno si olakšati uzvrat (Shechter), da bi u 67. iz penala za Red Bull na 3-2 smanjio Wallner.

Dodajmo ovome da će Sevilla (60 posto lopte u nogama, 12 udaraca na gol) kod kuće protiv Brage hvatati zaostatak 1-0, baš kao i Šerif (u 86. isključen Erokhin, u 90. Stojanov obranio penal), momčad koja je iz trećeg pretkola izbavila zagrebački Dinamo, koji je istim rezultatom poražena kod Basela.

Jedina utakmica dana koja je završila bez pobjednika bila je ona između Partizana i Anderlechta. Bilo je 2-2.

Liga prvaka, prve utakmice 4. pretkola:

Basel - Šerif 1-0 (Stocker 54)

Braga - Sevilla 1-0 (Matheus 62)

Partizan - Anderlecht 2-2 (Cleo 57, Lecjaks 64 - ag / Gillet 54, Juhasz 66)

Red Bull Salzburg - Hapoel Tel Aviv 2-3 (Pokrivač 28, Wallner 67 - 11m / Enyeama 3 - 11 m, Sahar 44, Shechter 53)

Werder - Sampdoria 3-1 (Fritz 51, Frings 67 - 11 m, Pizarro 69 / Pazzini 90)