VIDEO Kakva utakmica Messija: S četiri gola potopio Arsenal!

Barcelona je u velikom stilu izborila plasman u polufinale Lige prvaka.

Barcelona je jedna od najboljih nogometnih momčadi na svijetu, i to je Arsenal osjetio na svojoj koži. U dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka Katalonci su pokazali svu svoju moć i zasluženo izborili plasman u polufinale, gdje ih čeka Mourinhov Inter.

No, tko zna što bi bilo da je Arsenal zadržao početno vodstvo na Camp Nouu do poluvremena. Naime, Barca je počela uzvratni dvoboj uspavano, i to je iskoristio Danac Nicklas Bendtner, koji je u 18. minuti nakon dodavanja Walcotta poslao loptu u mrežu i doveo Topnike do krucijalne prednosti. Ipak, umjesto da se konsolidiraju, Wengerovi igrači su izgubili koncentraciju i poslije greške Silvestrea u 21. minuti dopustili Messiju da zakuca loptu u mrežu silovitim udarcem s ruba šesnaesterca.

Kola su za Arsenal krenula nizbrdo u 37. minuti. Opet je Messi ostao sam u kaznenom prostoru i bez ikakvih problema loptu proslijedio mrežu, a pet minuta kasnije Messiju su Topnici dopustili da sam krene prema golu od centra, što je argentinski čarobnjak kaznio svojim trećim golom večeri. Barca se tako vratila i do poluvremena dotukla protivnika, uz briljantnu igru Lionela Messija, koji je bio apsolutno najbolji pojedinac na utakmici.

U drugom dijelu Arsenalu su trebala dva pogotka za veliki preokret, no to je bio previše težak zadatak. Doduše, Bendtner je pogodio vratnicu, Clichy je bio sebičan u jednoj izglednoj prilici, ali Barca je također imala svoj šanse, Pedro je promašio zicer, a onda je stigao šlag na tortu u 88. minuti. Lionel Messi je nakon solo akcije iz drugog pokušaja poslao loptu kroz noge Almunije, za svoj četvrti gol na utakmici. Prepun Camp Nou ustao je na noge i pljeskao svom nogometnom geniju, koji je tako postavio konačnih 4:1.

Spomenimo da je zadnjih 20 minuta priliku dobio i naš Eduardo, koji nije puno pokazao u kratko vrijeme što je proveo na terenu, tek je jednom tukao glavom iznad gola, nakon kornera u sudačkoj nadoknadi.

Od osnivanja Lige prvaka početkom devedesetih nikad niti jedna momčad nije obranila naslov europskog prvaka. Barcelona namjerava postati prva. I bit će ju jako teško zaustaviti…