breaking news !: Strani mediji se raspisali o Hrvatskoj: Ustavni sud blokirao Milanoviću put za sastavljanje vlade, ali kad bi mu to uspjelo...

Jose Mourinho, koji je prošle sezone predvodio Inter do trijumfa u Ligi prvaka, pobjednički je startao i u novu sezonu ovog natjecanja, ovaj put na klupi nogometaša Real Madrida...

'Kraljevski klub' je na svome Santiago Bernabeuu u potpunosti vladao travnjakom u dvoboju 1. kola skupine G protiv Ajaxa. No, pokazalo se da Real još uvijek ima problema s realizacijom tako da se na kraju morao zadovoljiti pobjedom 2-0 iako je razlika mogla biti znatno veća.

Madriđani su od samog početka jurnuli prema golu amsterdamskoga kluba koji je igrao bez svoga najboljeg nogometaša Luisa Suareza, koji je odrađivao suspenziju zbog žutih kartona. Redali su se napadi domaćina, ali vratar Nizozemaca Maarten Stekelenburg je kapitulirao tek u 31. minuti kada je sreća itekako pomilovala Real. Korner je izveo Xabi Alonso, a lopta je u gužvi najprije pogodila gostujućeg braniča Vurnona Anitu, pa se odbila do Gonzala Higuaina i konačno u gol.

>> Chelsea se prošetao Žilinom, Spartak šokirao Marseille!

>> Darijo Srna slomio Partizan, Arsenal sa 'šesticom' razbio Bragu!

I u drugom se dijelu nastavila dominacija Reala, a jedini je preostali pogodak pao u 73. minuti. Mesut Özil je pucao s lijeve strane, Stekelenburg je uspio obraniti, ali se lopta odbila točno na nogu Higuainu. Madriđani su dvoboj zaključili s čak 35 udaraca prema golu, od čega 15 unutar okvira.

Zlatan Ibrahimović zablistao je u svojoj drugoj utakmici u dresu Milana. Unutar samo četiri minute s dva je pogotka donio slavlje “rossonerima” na San Siru protiv Auxerrea. U 66. minuti je Šveđanin zaključio odličnu akciju u kojoj je Ronaldinho proigrao Kevin-Princea Boatenga, a ovaj asistirao za gol. Ronaldinho je bio u akciji i u 69. minuti, obavio je najtežio dio posla, a potom asistirao Ibrahimoviću koji je postavio konačnih 2-0.

Istaknimo i da trener Milana Massimiliano Allegri ovom prilikom ipak nije zaigrao s četvoricom napadača. Na klupi je ostavio Robinha kojeg je uveo u igru tek u 55. minuti umjesto sunarodnjaka Pata.