Za njih je to bila ekshibicija

Briljantan potez Inieste i novi šou Barce u kojem je jedna novost

Trener nogometaša Barcelone Pep Guardiola pohvalio je svoje igrače za prikazanu igru u pobjedi 2-0 protiv češkog prvaka Viktorije iz Plzena u 3. kolu H skupine Lige prvaka...

Na prvi pogodak Barcelone trebalo je čekati deset minuta. Tada su Messi i Iniesta poigrali s obranom Viktorije Plzen, a ova potonji pokazao je zašto ga mnogi smatraju ponajboljim veznjakom svijeta. Nevjerojatnom lakoćom je Iniesta prebacio loptu s jedne noge na drugu te potom bez problema zabio za 1-0.

''Ponudli smo ekshibicijsku utakmicu, odigrali smo uobičajeno dobro. Novost je da smo pobijedili, a Lionel Messi nije zabio gol. Protiv defenzivno postavljenih momčadi je najteže zabiti gol. No, i to je dio igre. Imali smo puno prilika. Generalno mislim da smo odigrali odličnu utakmicu. Nismo primili gol, što znači da je cijela momčad bila uključena u utakmicu. Čestitam igračima na ozbiljnom pristupu, kakav ogled na ovoj razini i zaslužuje'', istaknuo je Guardiola, te apostrofirao još nešto.

szólj hozzá: Barcelona vs Viktoria Pzlen

''Neki rezoniraju da nismo bili dobri jer nismo pobijedili s većom razlikom. Moram reći da mi se takvo razmišljanje uopće ne dopada. Ne, odigrali smo jako dobru utakmicu.''

Barcelona i Milan su na najboljem putu prolaska u nokaut-fazu. I jedni i drugi imaju po 7 bodova. BATE Borisov i Viktorija Plzen imaju po jedan bod i borit će se za treće mjesto u skupini i odlazak u Europa ligu, ne bude li senzacionalnih rezultata u nastavku...