Liga prvaka sve bliže!

Bljesak Sammirove genijalnosti: 'Modri' moraju podići formu jer je 'ratna sreća' varljiva!

Ishod utakmice u Helsinkiju bolji je od igre koju je demonstrirala momčad Krune Jurčića…

Dinamo iz Helsinkija odlazi s onim po što je došao – pobjedom (2:1). No, finski se prvak pokazao tvrđim orahom nego što su se mnogi nadali. Može se reći da je rezultat bolji od igre koju su prikazali „modri“ na stadionu Finnari. Momčad Krune Jurčića u prvih desetak minuta privikavala se na umjetni travnjak koji je zasigurno bio prednost Helsinkija.

Tko zna kako bi se razvijala utakmica da Brazilac Rafinha nije postigao autogol nakon što su domaći poveli preko Alexandera Ringa četiri minute prije izjednačenja koje se dogodilo u 18. minuti. Međutim, sreća prati hrabre, a Dinamo se prilično hrabro postavio u glavnom gradu Finske. Od prve minute igralo se sasvim otvoreno, bez kalkulacija, može se čak reći „va banque“. Obje momčadi tražile su pogodak, a da su napadači bili malo raspoloženiji, mogli smo vidjeti više od tri pogotka.

Ivan Kelava krivac je za pogodak Helsinkija, loše je procijenio let lopte i sasvim je nepotrebno istrčao, što je efektno iskoristio Ring, ali vratar Dinama kasnije se iskupio za pogrešku s nekoliko odličnih obrana.

Ne možemo ne primijetiti da je ulaskom u igru mladog Matea Kovačića Dinamova igra dobila na protočnosti i brzini predaje lopte. „Modri“ su zaigrali s više kombinatorike u sredini terena, a naplate takve igre stigla je nakon efektne akcije Milana Badelja, Ante Rukavine i u konačnici Sammira koji je poput brzog vlaka prošao između dva igrača Helsinkija i hladnokrvno zabio pogodak. Sammir možda nije bio posebno spektakularan tijekom većeg dijela utakmice, ali se pokazao igračem odluke.

Za ulazak u Ligu prvaka Dinamo treba baš takvog Sammira, igrača koji će rješavati važne utakmice jednim potezom, igrača koji će iz ničega napraviti nešto u trenutku lucidnosti. Sammir tek treba dokazati da to može raditi u kontinuitetu kako bi bio čovjek odluke i u hrvatskoj reprezentaciji.

Uzvrat u Zagrebu na rasporedu je već 3. kolovoza. „Modri“ ga ne trebaju shvatiti olako. „Ratna sreća“ je varljiva, lako se okrene na drugu stranu ako se u utakmicu krene s parolom „lako ćemo“. „Modri“ na Maksimiru moraju pokazati prilično bolju igru kako ne bi strepjeli do posljednjeg sučevog zvižduka. Jurčićeva momčad mora dizati formu, jer je u četvrtom pretkolu, odnosnu „playoffu“ čeka najteže iskušenje. „Modri“ u „playoffu“ moraju biti na sto posto od svojih mogućnosti ako žele u Ligu prvaka, a da bi do toga došli, protiv Helsinkija u uzvratu moraju biti barem na 80-85 posto. To bi trebalo biti dovoljno za siguran prolaz dalje.